İran Gerçekleriİmam Ali Hamaney

İslam İnkılabı Rehberi: Trump Halt Etti!

Bugün sabah saatlerinde Tahran’ın Eğitimciler Üniversitesi’ni ziyaret eden İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, bu üniversitenin öğretim görevlileri, öğrencileri ve yöneticilerinin yanı sıra Eğitim Bakanlığı’nın bazı sorumlu yetkilileriyle bir araya geldi.

Tahran’ın Ferhengiyan Üniversitesi’ni ziyaret eden İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, Eğitim Bakanlığı ve bu üniversitenin yetkilileri ve üniversite hocaları, çalışanları ve öğrencilerine hitaben iki ayrı konuşma yaptı.

İslam İnkılabı Rehberi burada yaptığı konuşmada Trupm’a tepki göstererek: “ABD Başkanı’nın dün akşamki basit sözlerini duydunuz. Belki 10’dan fazla yalan söyledi. Hem nizamı hem de İran milletini tehdit etti. Ben İran milleti tarafından, Trump’a halt ettiğini söylüyorum.” ifadelerini kullandı.

Nükleer meselenin bir bahane olduğunu gördünüz. Bu mesele ilk başladığında bazı arkadalar, nükleer mesele üzerinde neden bu kadar duruyorsunuz diyorlardı ama şimdi bu düşüncenin ne kadar yanlış olduğunu görüyorsunuz. Bizim her sen 20 bin megabayt nükleer elektriğe ihtiyacımız var ama mesele budur ki ABD’nin İran’la olan sorunu daha büyüktür, nükleer enerji sadece bir bahanedir.

Biz anlaşmayı kabul etsek de onların bize karşı düşmanlığı bitmek bilmedi. Şimdi de bizim bölgede olan gücümüz ve füzelerimiz meselesini gündeme taşıyorlar. ABD’nin bize karşı olmasının nedeni, İslam Cumhuriyeti’nin onların İran’da olan varlığına son vermesi olduğunu bilmelisiniz.

https://irangercekleri.net/suriye-israilin-fuzelerini-etkisiz-hale-getirdi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı