İmam Ali Hamaney

İslam İnkılabı Rehberi: Kaçakçılık ve Sanal Alemi Güvensizleştirenlere Karşı Koyunuz

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei bugün polis teşkilatı komutanları ve yöneticilerini kabul etti. Ayetullah Hamanei, sanal alemin güvenliğinin sağlanmasının önemine işaretle, güvenlik güçlerinin kaçakçılık ve sanal alemi güvensizleştirenlere karşı ciddi şekilde mücadele etmeleri gerektiğini vurguladı.

İslam İnkılabı Rehberi kabulde, sanal alemin bugün insanların hayatına geniş şekilde girdiğine dikkat çekerek, sanal alemin menfaat ve imkanlarının yanısıra büyük tehlikeleri de olduğunu kaydetti.

Başkumandan, sanal alemin güvensizleştirilmesinin halkın zararına olduğuna temasla, polisin sanal alemin güvenliğini sağlama görevine vurgu yaptı.

Ayetullah Hamanei, ekonominin canlanması için güvenlik sağlanmasının şart olduğunu hatırlatarak, üretimin canlanması ve güçlenmesi önündeki engellerden birinin iki yönlü bir hal alan kaçakçılık olduğunu, buna ilaveten kaçak ürünlerin ithal edilmesinin yanısıra, halkın ihtiyaç duyduğu tarım sektöründe bazı ürünlerin de yurt dışına çıkarıldığını belirtti.

İslam İnkılabı Rehberi, polisin en önemli görevlerinden bir diğerinin de “silah alış verişini önlemek” olduğunu hatırlatarak, ABD gibi bazı ülkelerde silah fabrikalarının mafya çıkarları nedeniyle silah alış verişinin serbest olduğunu ve kendi vatandaşları için sorun yarattığını, ancak İran’da böyle bir sorunun olmadığını ve silah alış verişinin yasak olduğu için bunun engellenmesi gerektiğini vurguladı.

Sanal alem üzerinden silah alış verişinin önlenmesi gerektiğinin altını çizen İslam İnkılabı Rehberi, dün Hemedanli bir alimi katleden saldırganın instagram sayfasında 4 çeşit silahla kendi görüntüsünü yayınladığını, bu tür hususlara karşı polisin karşı koyması gerektiğini kaydetti.

Başkumandan Ayetullah Hamanei ayrıca, polisin “iktidar” ve “şefkat”ini birbirinin tamamlayıcısı olan iki unsur olarak niteleyerek, bayram ve tatil günlerinde polisin gece gündüz çalıştığını, son sel felaketi sırasında da polisin sel mağdurlarına hizmet verme ve selzede bölgelerin güvenliğini sağlama konusunda parlak bir performans sergilediğini beyan etti.

https://irangercekleri.net/ayetullah-vahit-horasaninin-ehli-sunnet-halifelerine-saygisizlik-edenlere-tepkisi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu