İmam Ali Hamaney

İslam İnkılabı Rehberi: İran Milletinin Kesin Seçimi Amerika Karşısında Direniştir

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, İran milletinin Amerika karşısındaki kesin seçiminin tüm alanlarda direniş olduğunu zira Amerika’nın mevcut hükümeti ile müzakerenin çifte zehir olduğunu söyledi.

İslam inkılabı rehberi Ayetullah Hamenei Salı akşamı üst düzey yetkililerle yaptıkları görüşmede bu karşı karşıya gelmenin askeri olmayacağını zira bunun iradelerin karşı karşıya gelmesi olduğunu; İran iradesinin daha güçlü olduğunu Allah’ın fazlı ile bu sefer de zafere ulaşacağını söyledi.

İslam inkılabı rehberi, “İran İslam cumhuriyeti düşmanları ve başında Amerika’nın kendilerine göre eşsiz yaptırımlarla İran’a darbe vurabileceklerini düşündüklerini, hal bu ki İslam cumhuriyeti metalinin halk ve yetkililerin iradesi ile güçlü olduğunu” söyledi.

Müzakerenin anlamının alış veriş olduğunu fakat Amerika’nın aklında olanın İran’ın güçlü noktaları olduğunu ifade ede Ayetullah Hamenei, ‘’Onlar sizin savunma silahınız hakkında müzakere edelim diyorlar, neden bu füzeyi yapıyoruz diye müzakere istiyorlar, füzelerin menzili hakkında müzakere istiyorlar. Bunların menzilinin azaltılmasını istiyorlar. Hiçbir gayretli ve zeka sahibi İran vatandaşı güçlü olduğu noktalar hakkında müzakere etmez. Onlar İran’ın bölgedeki stratejik derinliği hakkında müzakere istiyorlar.‘’ dedi.

Ayetullah Hamenei, bu temelde müzakerenin yanlış olduğunu ve Amerika’nın hiçbir şeye bağlı olmadığını belirterek, İran’da da aklı başında olanların müzakere peşinde olmadıklarını söyledi.

Ayetullah Hamenei, ABD’nin resmi verilerine göre, Amerika’da 41 milyon insanın açlık ve gıda güvensizliğiyle karşı karşıya olduğunu, bebeklerin yüzde 40’nın gayri meşru olduğu, 2 milyon 400 bin tutuklu bulunduğu (ki bu da dünyada nüfus oranına göre en fazla tutuklu sayısıdır) ve en fazla uyuşturucu madde bağımlısının bulunduğu ve silahlı saldırıların yüzde 31’inin Amerika’da olduğuna işaret ederek ” Bu yüzden bazıları Amerika’yı çok büyük, haybetli ve tehlkeli göstermesinler, tabi ki düşmanın düşmanlığından gafil olmamak gerekiyor fakat Amerika’nın çok sayıda sorunla boğuştuğu da bir gerçektir” dedi.

İslam İnkılabı rehberi, ‘’Devrimin ilk gününden itibaren başlayan Amerika’nın düşmanlığı bugün de açık şekilde devam etmekte, eskiden de böyleydi fakat bu kadar açık değillerdi. Şu an açık şekilde dile getirip tehdit ediyorlar. Çok yüksek sesle tehdit eden birinin gerçek gücünün o kadar olmadığını bilmek gerek.’’ dedi.

Amerikan yöneticilerinin Siyonist rejim İsrail’in çıkarlarını tüm devletlerden fazla göz önünde bulundurduğunu ifade eden Ayetullah Hamenei, ‘’Amerika bizim davranışımız İran’ı değiştirdi, bu doğrudur İran’da değişiklik oldu ve İran halkının nefreti 10 misli arttı ve onların İran’ın menfaatlerine yaklaşması daha da zorlaştı, gençlerimizin ülkeye karşı himmeti daha da artmıştır ve bizim askeri güçlerimizin teyakkuzu daha da arttı.’’ dedi.

İslam inkılabı rehberi , Avrupa’nın da tutumunu eleştirerek, Avrupa’nın nükleer anlaşma karşısındaki tutumunun onların mahiyetini açıkça ortaya koyduğunu söyledi.

İslam inkılabı rehberi, ”Bizim Avrupalılarla, her hangi bir sorunumuz ve kavgamız yoktu ama onlar taahhütlerinin hiç birini yerine getirmediler ve etmiyorlar, fakat bunun yanısıra sürekli olarak da nükleer anlaşmaya bağlı kaldıklarını iddia ediyorlardı” dedi.

https://irangercekleri.net/ramazan-ayinda-seyyid-imam-hamaney-imametinde-cemaat-namazi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu