İmam Ali Hamaneyİran Gerçekleri

İslam inkılabı rehberi: İran, ABD’nin bölgedeki oyunlarını bozmada önemli rol oynadı

İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, hicri şemsi geçen yıl İran İslam Cumhuriyetinin İran milletinin güç ve izzet bayrağını bölgede gururla dalgalandırdığını ve ABD destekli tekfirci terör örgütlerinin yenilgiye uğratılmasında önemli rol oynadığını söyledi.

İslam inkılabı rehberi Ayetullah Hamenei, dün Meşhed kentinde İmam Rıza(S)’nın türbesi etrafındaki onbinlerce kitleye hitaben yaptığı konuşmada, Amerika’nın bölgeyle ilgili şom siyasetlerinin yenilgiye uğratılmasında İran İslam Cumhuriyetinin çok önemli payının olduğunu belirterek, ”halihazırda dünyanın önemli güçlerinin bölge dahil dünyanın bir çok yerine müdahale ettiklerini ama onların İran’a, bölge meselelerine karışma dediklerini hatırlatarak bizim de onlara cevabımız ‘Bu konunun sizinle ne irtibatı var’ diye konuştu.

İslam inkılabı rehberi, İran’ın bölgedeki varlığının bazı devletler ve milletlerin davetiyle gerçekleştiğini belirterek, ‘biz ne zorbalık yaptık ve ne de ülkelerin içişlerine karıştık, yardım istediler ve biz de yardım ettik” dedi.

Ayetullah Hamenei, Amerika’nın bölgeyle ilgili planlarına temas ederek, ‘Amerikalılar IŞİD gibi şirret, zalim ve terörist grupları oluşturarak, bölge halklarını kendi içinde savaşla meşgul ettiler ve onların düşüncelerini bu şekilde siyonist İsrail’den uzaklaştırmaya çalıştılar ama biz Allah’ın izniyle onların bu planlarını bozduk’ dedi.

Ayetullah Hamenei, Amerika’nın IŞİD’i bastırmada rol oynadığına dair iddiasına da temasla, ‘bu iddia tamamen yalandır zira Amerika’nın siyaset IŞİD’i korumaktır ve bu yıl da Amerikalıların siyasetinin terör örgütü IŞİD’in Amerika’nın kontrolünde kalmasıdır’ dedi.

İslam inkılabı rehberi, Amerika’nın bölgenin güvenliğini temin edemeyeceğini ve bunun açık örneğinin de 14 yıldır Afganistan’daki varlığı olduğunu ve bu süre içinde Afganistan’da güvenliği sağlayamadığı gibi aksine güvenliği daha da kötü hale getirmiştir’ dedi.

İslam inkılabı rehberi, İran’ın bölgede güvenliği sağlayabileceğini gösterdiğini belirterek, bundan sonra da böyle olacağını ve kuşkusuz Amerika’nın bölgede hedeflerine ulaşamayacağını ve İran’ın Allah’ın inayetiyle bütün hedeflerini gerçekleştireceğini söyledi.

İLGİLİ YAZI:
https://irangercekleri.net/islam-inkilabi-rehberinin-rezevi-turbedeki-beyanati/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu