İmam Ali Hamaney

İslam İnkılabı Rehberi İmam Seyyid Ali Hamaney’in Beyanatı Dünya Basınında

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei’nin bugün on binlerce gönüllünün katılımıyla düzenlenen mitingde yaptığı konuşma dünya ve bölge basınında geniş yankı buldu.
El Meyadin televizyon kanalı, İslam İnkılabı Rehberi’nin beyanatını canlı olarak yayınlayarak, Ayetullah Hamanei’nin İran milletinin teslimiyeti kabul etmediğini, bunun bir slogan olmadığını beyan ettiğini bildirdi.

El Meyadin İslam İnkılabı Rehberinden naklen verdiği haberde, Düşman’ın İslam Cumhuriyeti ile baş etmek için kendinde ambargolardan başka çare görmediğini belirterek, ‘’Ekonomik ambargolar, bizim milli ekonomimizden daha kırılgandır, bizim milli ekonomimiz ambargoları yenebilir ve ambargoların alt etmek Amerika’nın yenilmesi anlamına geliyor ve Amerika, İran milletinden bir tokat daha yiyecektir’’ dedi.

El Minar televizyon kanalı da İslam İnkılabı rehberinden naklen, İran’in milli ekonomisinin yaptırımları yeneceğini, İslam Cumhuriyeti’nin büyük cephe ve emperyalizm karşısında durmayı başardığını belirtti.

Katar merkezli el Haliç el Cedit sitesi de, İslam İnkılabı Rehberi’nin onbinlerce devrim muhafızları mensubu ve gönüllüye hitaben yaptığı konuşmada, büyük ölçüde petrole bağımlı olan ekonomik sorunların olduğunu, ancak çaba ve gayret ile işsizlik ve fakirliği yok edebileceklerini beyan ettiğini yazdı.

RT televizyon kanalı da, İslam İnkılabı Rehberi’nin beyanatının bazı bölümlerine yer vererek, Ayetullah Hamanei’nin ülkesinin Amerika’nın tehditleri ve ekonomik sorunlardan dolayı kritik bir aşamada olduğunu, ancak İran milletinin yaptırımları etkisizleştirerek, Amerika’ya başka bir takat indirmiş olacağını söylediğini bildirdi.

İslam İnkılabı Rehberi’nin beyanatı, Türkiye medyasında da yankı buldu.

https://irangercekleri.net/suudi-arabistan-ekonomisi-zayifliyor/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu