İmam Ali Hamaneyİran Gerçekleriİran Teknolojisi

İslam İnkılabı Rehberi: İAEK Bir An Önce 190 Bin SUW’a Ulaşmak İçin Ortam Hazırlasın

İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyit Ali Hamenei, İslam cumhuriyeti nizamın kurucusu İmam Humeyni’nin –ra- 29. Vefat yıl dönümü için düzenlenen törende, İmam Humeyni’ye –ra- sevdalı on binlerce kişiye hitaben yaptığı konuşmada, İran Atom Enerjisi Kurumu İAEK’den 190 bin SWU’ya ( Separative Work Unit) ulaşmak için gereken hazırlıklara başlamalarını istedi.

İslam inkılabı rehberi enformasyon merkezinin bildirdiğine göre Ayetullah Hamenei bazı Avrupalı ülkelerin sözlerinden anlaşıldığı gibi onların İran milletinin hem yaptırımları kabul etmeleri ve hem ülkenin gelecekteki kesin ihtiyaçlarından olan nükleer faaliyetten vaz geçmesini, onların da bu kısıtlamalara devam etmek istediklerini belirterek fakat onların bu karışık kötü rüyalarının yorumlanmayacağını belirtti.

İslam inkılabı rehberi füze konusuna da değinerek, “füze gücünün” ülkede “güvenliğin” sağlanması alanında bir güç kaynağı olduğuna işaretle, dayatılan savaş döneminde savunma ve füze gücünden yoksun olduğumuz için sınır kentlerin gece gündüz ateş altında olduklarını, fakat günümüzde genç uzmanların iradesi ve çalışmaları ile bölgede ilk füze gücüne dönüştüğümüz ve düşmanın bir füze ile saldırdığı takdirde 10 füze ile karşılık alacağını bildiğini söyledi.

İslam inkılabı rehberi düşmanın psikolojik operasyonlarla bu güç noktasına yoğunlaştığına işaretle, psikolojik savaşla bizim mili iktidar unsurlarımızdan vazgeçmemizi, böylece ecnebilerin ülkenin, milletin ve geleceğe daha kolay sulta kurmalarını sağlamaya çalıştığını fakat İran halının bu harekete karşı direndiğini söyledi.

“uluslararası adalet talepliyi” ve mazlum milletleri desteklemenin, İslam cumhuriyeti nizamının diğer güç noktalarından olduğuna değinen Ayetullah Hamenei, “ Filistin’e ve Siyonist rejime karşı direniş güçlerine desteğin sağlanması ayrıca bölge ülkelerin bağımsızlığı ve toprak bütünlüğünü savunması, İslam cumhuriyetinin haysiyeti sayılırken, düşman bu hareketi “İran’ın bölgedeki müdahalesi” başlığı altında sorun oluşturan bir konuya dönüştürmeye çalışıyor.” dedi.

İslam inkılabı rehberi ayrıca halkın her zaman sahnede hazır olmalarının büyük önem taşıdığına da işaretle, bu hafta Cuma gününün dünya Kudüs günü olduğunu belirterek, “İlahi fazl ve halkın Kudüs günündeki etkinliklere coşkulu katılımı bereketi ile bu yıl Kudüs günü önceki yıllara nazaran daha güçlü ve coşkulu düzenlenecektir.” dedi.

https://irangercekleri.net/buyuk-donus-yuruyuslerinde-bu-cuma-100den-fazla-filistinli-sehit-oldu-ve-yaralandi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu