İmam Ali Hamaneyİran Gerçekleri

İslam İnkılabı Rehberi: Batı Asya’yı Biz Değil ABD Terk Etmeli

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, “İşçiler Haftası” anısına ülkenin dört bir tarafından gelen işçi topluluklarıyla İmam Humeyni (r.a) Hüseyniyesi’nde bir araya geldi.İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, “İşçiler Haftası” anısına bugün sabah saatlerinde ülkenin dört bir tarafından gelen işçi topluluklarıyla İmam Humeyni (r.a) Hüseyniyesi’nde bir araya geldi.

Ekonomik savaşa karşı direnmenin ülke içi kabiliyetlere dayanma yoluyla mümkün olduğunu bildiren İnkılap Rehberi şöyle dedi: Ben dünya ile bağları koparmayı asla savunmuyorum ancak sınırlar ötesine güvenme konusunun da gayet yanlış olduğunu düşünüyorum. Dünya sadece ABD ile birkaç Avrupa ülkesi değil, diğer ülkelerle titiz bir şekilde ilişki kurabiliriz; dünya ile ilişki kurmak dış etkenlere göz dikme anlamına gelmiyor tam tersine iç güçlerimize bakmamız gerekir.

ABD’nin İran’a karşı uyguladığı bir diğer politikanın bölgedeki bazı bilinçsiz devletleri tahrik etme yöntemi olduğunu açıklayan Ayetullah Hamanei sözlerini şöyle sürdürdü: Amerikalılar Suudi Arabistan ile bazı bölgesel ülkeleri tahrik ederek İran’ın karşısında durmalarını sağlamaya çalışıyor ancak bunların aklı başında olursa hiçbir şekilde aldanmamaları gerekir; yani İran İslam Cumhuriyeti’nin karşısına çıkmaları surette kesinlikle hezimete uğrayacaklarını bilmeliler.

Amerika’nın bölgedeki varlığından doğan savaş, çatışma ve güvensizliğe de işaret eden İslam İnkılabı Rehberi şu şekilde konuştu: Bu nedenden dolayı da ABD’nin ayağını bölgeden kesmemiz lazım ve onlar Batı Asya’dan çekilmeli. Batı Asya’dan çıkacak ülke biz değiliz bizzat ABD’dir, zira biz buralıyız, Fars Körfezi ile Batı Asya bizim evimiz, fakat Amerika yabancı olarak fitne çıkarmak için burada. ABD ile yanında yer alan ülkelerin ayağının bölgeden kesileceğini bilmelisiniz.

İLGİLİ YAZI:
https://irangercekleri.net/haaretz-gazetesi-israilin-15-mayis-korkusunu-gundeme-getirdi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu