İmam Ali Hamaney

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei’den Güçlü ve İnkılapçı Orduya Vurgu

İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei ordunun genç subaylarını takdir ederek, ordunun yücelmesi için tüm çabalarını harcamalarını istedi.

İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei Ordu Günü dolaysıyla İSK’nın üst düzey komutanlarını ve bazı genç subaylarını kabul etti.

Ayetullah Hamanei ordunun eski komutanlarının çabalarını ve deneyimlerini takdir ederek genç subaylardan da ordunun yücelmesi için tüm çabalarını harcamalarını istedi.

Ayetullah Hamanei ayrıca ordunun sürekli geliştiğini kaydederek, bu ilerlemelerin durmadan devam etmesi ve yarının ordusunun bugünün ordusundan daha güçlü, daha etkili ve daha da inkılapçı olması gerektiğini vurguladı.

Gerçekte İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei’nin bu vurgusu İran silahlı kuvvetlerinin ilerleyici hareketlerinin derinleştirilmesi ve silahlı kuvvetlerin gücünün her geçen gün daha da arttırılmasına yöneliktir.

İran savunma Bakanı Tuğgeneral Emir Hatemi bu konuda yaptığı açıklamada, düşmanların İran’a yönelik bakışının derinliği gözetilerek ülkede stratejik yüksek bir bakışın şekillendiğini ve İran İslam Cumhuriyeti nizamının savunma kabiliyetlerini geliştirmesine vesile olduğunu belirtiyor.

Aslında kutsal savunma yıllarında elde edilen deneyimler ve bölgede son yıllarda hakim olan hassas şartlar yüzünden savunma bünyesini geliştirmek ve takviye etmek ülkenin güvenlik zarureti haline gelmiştir. Bu yüzden İran silahlı kuvvetlerinin ileriye doğru hareketi hiç durmaksızın sürekli devam etmesi gerekir.

Kuşkusuz İran İslam Cumhuriyeti nizamı hiç bir ülkeye saldırmak veya yayılmacı politika izlemek niyetinde değildi. Ancak İran silahlı kuvvetleri bölgede istikrarı ve güvenliği bozacak her türlü müdahaleci ecnebi güce gereken karşılığı vereceğinden de hiç kimsenin kuşku duymaması gerekir.

Savunma ve askeri kriterlere göre İran İslam Cumhuriyeti nizamı hali hazırda her türlü tehdide karşı gereken caydırıcı güce sahiptir. Bu hazırlık seviyesi ise İranlı genç ve inkılapçı askeri uzmanların çabaları ve savunma sanayiinde tamamen yerli imkanlarla savunma gücünü geliştirmeleri sayesinde gerçekleşmiştir.

Cumhurbaşkanı Ruhani de geçen gün yaptığı vurguda İran İslam Cumhuriyeti kendini savunmak için gerekli olan her türlü silahı üreteceğini ve bunun için hiç kimsenin icazetini beklemeyeceğini vurguladı.

İLGİLİ YAZI:
https://irangercekleri.net/nasrallah-direnis-israilin-butun-noktalarini-hedef-alabilecek-fuzelere-sahiptir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu