İran Gerçekleri

İranlı Hayırseverlerin Afrikalı Çocuklara Özel Programları

İranlı bir grup hayırsever vatandaş, Güney Afrika’nın Juhansburg kentinde yetim çocuklar için eğitim ve eğlence programı düzenledi, program boyunca Afrikalı yetim çocuklar İranlı yemeklerle ağırlandı.Güney Afrika’da yaşayan İranlıların derneğinin öncülüğü ve bu ülkede yaşayan İranlı hayırseverlerin katkıları ile her yıl Aralık ayında ve miladi yılın sonlarına doğru Güney Afrikalı yetim çocuklar için özel bir etkinlik düzenleniyor.

Etkinlikte İranlı ve Afrikalı hayırseverler, bazı esirgeme kurumlardan yüz kadar yetim çocuğu eğitmenleri ile birlikte Juhansburg kentinde bulunan İranevi’nde ağırladılar.

Etkinlikte yetim çocuklara oyun ve eğlence programı, İran’ın tarihî ve kültürel mekanlarının posterlerinin önünde fotoğraf çekmek, hediyeler dağıtmak ve Afrikalı yetim çocukları İran yemekleri ile ağırlamak gibi programlar vardı.

İran İslam Cumhuriyeti’nin Güney Afrika büyükelçisi Muhsin Muvahhidi Kumi etkinlikte yaptığı konuşmada büyükelçiliğin kültürel programlarına işaretle hayır işlerine katılmak ve özellikle muhtaç insanlara yardım etmek İslam dininde üzerine vurgu yapılan hasene amellerden biri olduğunu belirtti.

https://irangercekleri.net/iranin-tarim-urunleri-ihracati-artti/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu