Dünya Haberleri

İran’ın Yemen Büyükelçisi: ABD kendi döneminin sonuna geldi

İran İslam Cumhuriyeti’nin Yemen’deki büyükelçisi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki son olayları bu ülkenin kendi döneminin sonu olarak nitelendirdi.

Fars Haber Ajansı’na göre, İran İslam Cumhuriyeti’nin Yemen’in başkenti Sana’daki büyükelçisi Hasan Irlu, Cuma gecesi Twitter hesabından şunları yazdı: “Bu Amerika’nın dağılmasının başlaması değil, aksine kendi döneminin sonudur. Bu aynı zamanda halkın Demokratlar’dan ve Cumhuriyetçiler’den yani sözde demokrasi ve kapitalizmden bıkması demektir.”

İran büyükelçisi, her ne kadar Trump kenara itilse de yine Amerikan halkının anti kapitalist olarak kalacağını ve tüm müttefikleriyle Titanik gibi ABD’yi batıracağını bildirdi.

Bilindiği gibi, Biden’in başkanlık seçimlerindeki zaferini nihayet onaylamak için Çarşamba gecesi ABD Kongresi’nin ortak bir oturum düzenlendiği sırada, binanın önünde toplanan çok sayıda Trump yanlısı, Kongre binasına saldırmış ve işgal etmişti. Olaylarda 5 kişi ölmüş ve onlarcası da yaralanmıştı.

Yaşanan bu gelişmeler başta ABD’de olmak üzere dünya genelinde büyük tepki ve yankıya neden olmuştur.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kaosa rağmen, ABD Kongresi sonunda Joe Biden’in 3 Kasım 2020 ABD seçimlerini kazandığı zaferini doğruladı.

https://irangercekleri.net/iranli-yetkili-azerbaycan-iran-milletinin-kalbinde-yer-aliyor/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu