İran Teknolojisi

İran’ın Nokta Vuruşu Yapan Yeni Bombaları Görücüye Çıktı

İslami İran’da Savunma Sanayii günü olarak kutlanan 22 Ağustos’un arifesinde savunma sanayiinde üretilen yeni nokta vuruşu yapan güdümlü bombalar görücüye çıktı.

İslami İran Savunma Bakanı General Emir Hatemi’nin katıldığı törende Yasin, Balaban ve Kaim adlı nokta vuruşu yapan güdümlü bombalar ilk kez görücüye çıktı.

Törende konuşan General Hatemi, Balaban bombası menzilini arttıran katlanabilir kanatlarla donatıldığını, ayrıca isabet gücünü arttırmak amacıyla INS&GPS sistemi ile takviye edildiğini belirtti.

General Hatemi, Yasin bombası da güdümlü bombalardan biri olduğunu ve 50 kilometreden bırakılarak hedefine tam isabet gerçekleştirdiğini kaydetti.

Kaim bombalarına da işaret eden General Hatemi, bu bombaların isabet gücü çok yüksek olduğunu ve en çok yarım metre hata yaptığını, Kaim bombaları İHA ve savaş uçakları tarafından hareketli hedefleri vurmak üzere tasarlandığını ifade etti.

https://irangercekleri.net/hamas-liderlerinden-aruri-isgal-rejimine-ve-mustekbirlere-karsi-iran-islam-cumhuriyeti-ile-ayni-cizgideyiz/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı