İran Gerçekleri

Dışişleri Bakanı Cevat Zarif’den Netanyahu’nun İftiralarına Cevap

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Cevat Zarif, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun İran’ın nükleer çalışmalarıyla ilgili ortaya attığı iddialara remi twitter hesabı üzerinden yanıt verdi.Netanyahu’nun İran’ın nükleer çalışmalarıyla ilgili eski iddiaları yeniden gündeme getirdiğini belirten Zarif, Netanyahu’nun eski iddiaları tekrarladıktan sonra ‘ağlayan çocuk gibi’ olduğunu söyledi.

Dışişleri Bakanı Zarif bir diğer tweetinde ise, ABD Başkanı Donald Trump ve İsrail Başbakan Binyamin Netanyahu’nun İran’ın nükleer silah çalışmaları yürüttüğüne dair iddialarını reddetti.

Bir diğer açıklama ise İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Erakçi’den geldi. Erakçi, Netanyahu’nun çocuksu bir oyun oynadığını vurguladıktan sonra, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’nun, İran’a karşı ortaya atılan iddiaların yanlışlığını kanıtladığını belirtti.

Ayrıca Erkaçi, İsrail Başbakanı Netanyahu’yu ABD Başkanı Trump’ın Nükleer Anlaşma ile ilgili vereceği kararı etkileyemeye çalışmakla suçladı.

İran’ın, Netanyahu’nun öne sürdüğü iddiaları önemsemediğinin altını çizen Dışişleri Bakan Yardımcısı Erakçi, ABD Başkanı Trump’ın Nükleer Anlaşma ile ilgili vereceği herhangi bir karara karşı hazırlıklı olduğunu söyledi.

İLGİLİ YAZI:
https://irangercekleri.net/yolsuzluk-suclamalariyla-bogusan-netanyahu-meclisten-savas-ilan-etme-yetkisi-aldi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı