İran Gerçekleri

İran İslam İnkılabının 40. Zafer Yıldönümü Türkiye Medyasında Geniş Yankı Buldu

İran halkının dün İslam inkılabının 40. zafer yıldönümünü milyonluk kitleler halinde kutlaması Türkiye basını ve medyasında büyük yankı buldu.
İRNA’nın haberine göre, özellikle internet haber sitelerinde İran İslam inkılabının zafer yıldönümü kutlamalarına yer verilirken, Haberler, Hürriyet, Sabah, Star ve diğer gazetelerin internet sayfalarında İran’daki görkemli kutlama merasimleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler ve haberler paylaşıldı. İran halkının kar, yağmur ve soğuğa rağmen caddeleri doldurduğuna yer verildi.

Haber sitelerinde, Amerika’nın İran’a yönelik başta iktisadi baskı olmak üzere her türlü baskı ve komploya rağmen İran halkının dün ülkenin dört bir yerinde milyonluk kitleler halinde katılarak İran İslam inkılabına sahip çıkarak Amerika’ya çok büyük tepki gösterdikleri yer alırken, İran halkının bir daha çok güçlü bir şekilde İslam Cumhuriyeti nizamına sahip çıktığı kaydedildi.

Dünkü gösterilerde Tahran’da İslam inkılabı rehberinin uluslararası işler danışmanı Ali Ekber Velayeti, İran Kudüs ordusu komutanı general Süleymani gibi isimler de ‘Amerika’ya ölüm’ diye slogan atan halkın yürüyüşüne bizatihi katılanlar arasındaydı.

Bu arada İran devrim muhafızları komutanlarından general Yedullah Cevani de, yaptığı konuşmada, ”İran’a her hangi bir saldırı olursa, İran, Telaviv ve Hayfa’yı yerle bir eder’ derken Cevani’nin bu açıklaması da internet sitelerinde geniş yankı yaptı.

https://irangercekleri.net/islami-cihad-ve-hamastan-ortak-hareket-etme-iradesi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu