YazarlarımızKaynaklarMakaleler

İran Ambargosu Üzerine

1979 yılında başlayan İran İslam Cumhuriyeti-ABD gerginliği günümüze kadar devam etmektedir. 1979 yılında İran’da zalim şahın İmam Humeyni’nin önderliğindeki halk tarafından yıkılmasıyla birlikte başlayan serüven..

Peki, o dönemde ne oldu da ABD’yi bu kadar derinden etkileyip İran’a ambargo uygulayacak kadar kudurup saldırganlaştırdı? Sadece bir devrim miydi? Yoksa tüm küfür düzenine demir bir yumruk mu inmişti? Sadece bir halk ayaklanması mıydı? Yoksa dünyada uyuyan mazlum halkların uyanması mıydı? Bir İnsanın önderliğinde kendi şahsi emellerini gerçekleştirmek için bir devlet kurma oyunu muydu? Yoksa insanların uyanması, zalim tağut düzenlerin yıkılması için kendi canından geçerek şahsi menfaatleri için hiçbir girişimde bulunmadan tamamen rızayı ilahiyi düşünen bir halk adamının, İslam’ın bayrağını dalgalandırmak ve Öz Muhammed’i İslam’ı güçlü bir devlet anlayışı ile Şii’siyle Sünni’siyle tamamen İslami vahdet ekseninde yeniden şaha kaldırmak mıydı?

Tıpkı İmam Humeyni’nin de ifade ettiği gibi: ‘Ben defalarca açıkladım ki İslam’da dil, ırk, kavmiyet ve nahiyenin bir önemi yoktur. Tüm Müslümanlar ister Şii olsun ister Sünni olsun kardeş ve eşittirler.’ düşüncesi ve düsturu çerçevesinde Siyonist İsrail’e ölüm, Büyük şeytan Amerika’ya ölüm sloganlarıyla sadece Müslümanların birliğini düşünen bir lider bir halk kahramanı halk adamı.

İşte ABD ve İsrail bu düsturlar ve şiarlar dan korkuyor. Çünkü çok iyi biliyorlar ki İmam Humeyni dediğini yapar, çünkü biliyorlar ki gerçekten ben Müslümanım diyen zamanın imamı önderliğinde dediğini yapar, lafta kalmaz. Bu hareketin İslam devrimi ile sonuçlanması ve Devriminden sonra İmam Humeyni önderliğinde mazlum halkların harekete geçerek şeytan yuvası ABD büyükelçiliğini basması, İslam devletini yıkmak için ABD’nin operasyon yapmaya kalkışması ancak Allah’ın izni ve emriyle çöle gömülmeleri akabinde Irakta ki uşakları Saddam’ın savaş emri vermesi gibi gelişmeler ve 2015 e kadar süren ambargo..

Peki, İran İslam cumhuriyeti ambargo var diye uyudu mu, hiç bir şey yapmadan öylece ambargonun kalkmasını mı bekledi, yoksa tam aksine İslam Rehberi İmam Ali Hamaney önderliğinde gücüne güç mü kattı? İşte ABD ve yandaşlarını çıldırtan da her şeye rağmen İslam Devletinin büyümesi ve güçlenmesiydi. Bu güç aslında İslam’ın güçlenmesiydi Müslümanların güçlenmesiydi. Aslında İran halkıda tüm dünyada eskiden tüm imkânsızlıklara rağmen nasıl ki İran ambargodan daha güçlü çıktı şimdi bu güç ve kudretle daha da güçlü çıkacaklarını biliyorlar. Bu ambargo İslam’a uygulanan Müslümanların güçlenmemesi ve önlerine set çekilmesi için yapılan bir girişimdir. Siyonizm’in güçlenmesi ve Siyonizm’e hizmet edenlerin varlıklarını devam ettirebilmeleri için uygulanmaktadır.

Peki, bizler; Türkiye’de ki Müslümanlar Mısırda ki Libya’da ki Katar’da ki Fas’ta ki ve dünyanın dört bir tarafındaki Müslümanlar biz ne yapıyoruz.

Siyonizm’e hizmet eden İngiliz Şii’si ve Amerikan Sünni’si olan sözde Müslümanlar gibi vahdeti baltalayıp oh oldu mu diyoruz. Yoksa ABD ye Siyonist İsrail’e ve onların Müslüman ülkelerdeki kukla yöneticilerine kin mi besliyoruz. Yoksa Filistin’de Suriye’de Irak’ta Arakan’ da Doğu Türkistan’da Myanmar’da ki Müslümanların çektiği acıyı görüp sustuğumuz gibi susuyor muyuz? Susmak çözüm mü? Artık beklenen zaman geldiğinde Rabbimizin vaat ettiği İslam cumhuriyetlerini kurmak için tıpkı İmam Humeyni gibi bir lider, halkın içinden bir lider, çıktığında o lidere sahip çıkıp rabbimizin vaadini gerçekleştirenlerden mi olacağız? Yada köşesine çekilip sadece izleyenlerden mi?

Sahi biz Müslümanlar ne yapıyoruz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı