İslami VahdetTasarımlar

Irak’taki gönüllü halk güçleri şii ve sünni toplantı yaptı

Irak’taki Gönüllü Halk Güçlerinin Şii ve Sünni komutanları Selahaddin ilinde koordinasyon toplantısı yaptı
Pazartesi günü yapılan toplantıya Gönüllü Halk Güçlerinin Şii komutanlarından Ebu Mehdi el-Mühendis, Sünni komutanlardan Sebhan Halef el-Cuburi ve Selahaddin ili Polis Komutanı General Hamad Names katıldı.

Komutanlar, basın mensuplarının da bulunduğu toplantıda bazı medya organlarının Gönüllü Halk Güçlerinin sadece Şiilerden oluştuğuna dair yayınlarını yalanlayan açıklamalarda bulundu.

Ebu Mehdi el-Mühendis, Gönüllü Halk Güçlerinin sadece Şiilerden değil Irak’taki tüm kesimlerden oluştuğunu vurgularken, Selahaddin Gönüllü Halk Güçlerinin Sünni Komutanı Halef el-Cuburi de şunları söyledi:

“Biz Birliğimizi 10 ay önce kurduk ve bu bölgeye geldik. Gönüllü Halk Güçlerinden büyük destek gördük. Gönüllü Halk Güçlerindeki kardeşlerimiz başka illerden buraya gelmiş olmalarına rağmen biz asla birbirimize yabancılık ya da uzaklık hissetmedik. Her zaman birlikte olduk ve asla aramızda mesafe olduğu duygusuna kapılmadık.

Biz şimdiye kadar her ne istediysek Gönüllü Halk Güçlerinin komutanları bu isteklerimizi karşıladı. Biz IŞİD’e karşı aynı siperde birlikte savaşıyoruz, birlikte şehit veriyoruz. Şu anda da birlikte çalışarak Selahaddin ilinin geri kalan kısımlarını temizlemeye hazırlanıyoruz.”

Sünni olan Selahaddin ilinin Polis Komutanı General Hamad Nemes de Selahaddin ilinin kurtarılması konusundaki çabalarından dolayı Ebu Mehdi el-Mühendis’e teşekkür etti ve “Biz polis olarak Samerra’dan Beyci’ye kadar Gönüllü Halk Güçleri ile yan yanayız. Ebu Mehdi el-Mühendis’i yanımızda görmediğim tek bir gün olmadı” dedi.

Ordu, polis ve Gönüllü Halk Güçleri arasında hiçbir fark olmadığını belirten General Hamad Nemes, Gönüllü Halk Güçleriyle tam bir koordinasyon içinde bulunduklarını hatta onları birer polis memuru gibi hissettiklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu