İmam Ali Hamaneyİran Gerçekleri

İnkılap Rehberi: ABD Başkanı Tarihe Gömülecek

İran’ın üst düzey yetkilileri bugün akşam saatlerinde İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei’yle görüştü.

İran’ın üst düzey yetkilileri bugün akşam saatlerinde İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei’yle görüştü.


İnkılap Rehberi bu görüşmede, ABD’nin İran karşıtı politikasına dikkati çekerek, “İnkılap zaferinin ilk başından beri ABD rejimi İran milletinin asıl düşmanı olarak rol oynadı. Ancak bütün siyasi, ekonomik, güvenlik ve askeri araçları kullanmasına rağmen birçok defa yenilgiye uğramıştır” dedi.

ABD’li yetkililerin İran’da rejim değişikliği gibi sözleri tekrarladıklarına işaret eden İslam İnkılabı Rehberi, “Bu sözler yeni değil. ABD’li makamlar İnkılap zaferinin ilk yıllarından bu gibi sözleri dile getiriyorlar. Hatta İran devletini devirmek istemediklerini iddia eden ABD Başkanı da aynı düşüncedeydi. Onun niyet ve hedefleri de belliydi” değerlendirmesini yaptı.

İnkılap Rehberi Ayetullah Hamanei, düşmanın yenilgiye uğrayacağında hiçbir şüphe olmadığını belirterek, “Mevcut ABD Başkanı kaderi Reagan ve Bush’tan daha iyi olmayacak ve onlar gibi tarihe gömülecek” ifadesini kullandı.

Ayetullah Hamanei, konuşmasına şöyle devam etti:

Nükleer müzakerelerin başından beri ABD’nin sergilediği tavırdan şu tecrübeyi elde ettik ki İran İslam Cumhuriyeti, ABD ile etkileşim içinde olamaz. Çünkü ABD taahhütlerine bağlı kalmıyor. Bazıları da yalnız ve ancak mevcut ABD yönetiminin yükümlülüklerini görmezden geldiğine inanmasın. Çünkü bizimle müzakere eden önceki ABD yönetimi de neredeyse aynı politikayı izledi. Onlar da nükleer anlaşmayı ihlal ederek, İran’a karşı yaptırım uyguladılar. Uluslararası yasaları çok rahat bir şekilde ihlal eden bir devletle anlaşılmaz. Nükleer anlaşma tecrübesi ‘neden ABD ile müzakere etmiyorsunuz’ diyenler için bir cevaptır. Dolayısıyla herkes bu tecrübeden ders almalı.

İslam İnkılabı Rehberi, “Son yıllarda nükleer anlaşma konusundaki müzakerelerde nükleer enerji ve füzenin asıl mesele olmadığını, aslında İslam bayrağını taşıyarak, ABD zulümüne karşı çıkan İran halkı ve İslam Cumhuriyeti’ne yönelik derin bir düşmanlığın süregeldiğini gösterdi” diye konuştu.

https://irangercekleri.net/iran-islam-cumhuriyetinin-hamasa-gonderdigi-bazi-silahlar/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu