İmam Ali Hamaney

İmam Hamaney: Yetkililer, kentlerde ağaçlar ve bahçelerin yok olmasına engel olmalı

İmam Hamaney, Ağaçlandırma ve Doğal Kaynaklar Haftası dolaysıyla iki meyve fidan ı dikti.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei bugün iki fidan dikerken yaptığı kısa konuşmada, ağaçlandırma günü ve etkinliğini mübarek bir gelenek olarak niteledi.

İslam İnkılabı Rehberi, bitkiler, ormanlar ve mera alanlarının iklimin korunması, yaşam çevresini güzelleştirmek ve insanlık için yararlı ürünler üretmekteki önemi ve bereketlerine işaretle, Tahran’daki bahçeler ve ağaçlıklara el uzatmak isteyen bazılarının olduğunu, ancak kentsel yaşam ve huzura zarar veren bu işin önüne geçilmesi gerektiğini kaydetti.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, Tarım Cihadı ve Enerji bakanları başta olmak üzere ilgili organ yetkililerine ağaç dikme ve yeşil alan oluşturma konusunda suyun havza ölçekli yönetimi meselesini ciddiye almalarını tavsiye ederek, bu politikanın hayata geçirilmesinin toz ve kum fırtınaları ve sel sularının meydana gelmesine engel olabileceğini vurguladı.

İLGİLİ YAZI:
https://irangercekleri.net/kudus-basmuftusu-imam-hamaneyin-ileri-goruslulugu-dusmanin-fitne-ve-tefrika-oklarini-etkisiz-kildi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı