İmam Ali Hamaneyİmam Mehdi (a.s.)

İmam Hamaney: Hz. Mehdi’nin (as) Asıl Misyonu Kıst Ve Adalettir

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei bugün dünyada adaletsizliğin bilimden beslendiğini yani ilerleyen bilimin adaletsizlik ve milletlere yönelik sultanın hizmetinde olduğunu kaydederek, Hz. Bakiyetullah al-Azam’ın (as) asıl misyonunun kıst ve adalet olduğunu vurguladı.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei bugün Perşembe Hicri Kameri 15 Şaban’a denk gelen Hz. İmam Mehdi’nin (as) kutlu veladet yıldönümü dolayısıyla yaptığı konuşmada, beşeriyet tarihinde dünya genelinde bugüne kadar insanoğlunun bir kurtarıcıya bu denli ihtiyaç duyduğu bir döneme çok az rastlandığını kaydederek, “ister bilinçli olarak elitler, ister bilinçaltında genel halk kesimi bir kurtarıcı ve Mehdi’ye ihtiyaç duymaktadır”diye kaydetti.

Bugün komünizmden Batı’nın liberal demokrasi’sine kadar çeşitli ekolleri tecrübe eden beşeriyetin huzur hissetmediğini kaydeden İslam İnkılabı Rehberi, şöyle dedi: Bu sorunun çözümü için İlahi bir güce ihtiyaç vardır; masum İmam’ın güçlü eline; bu yüzden Hz. Bakiyetullah Al-azam’ın (as) büyük misyonu kıst ve adalettir.

Her insanın hayatı boyunca birçok sorunla karşı karşıya kaldığını, ancak ümitsiz olmaması ve ümitli olması gerektiğini kaydeden Ayetullah Hamanei, ” zuhuru beklemek, insan için bir açılımdır ve onu ümitsizlik ve çaresizlikten kurtarır.

https://irangercekleri.net/siyonist-orduda-korona-virus-salgini/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı