İmam Ali Hamaney

İmam Ali Hamaney: Kutsal Savunmanın Gerçekleri Yaşatılmalı

İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei Merkezi eyalette düzenlenen 6200 şehit kongresinin yetkililerine, kutsal savunmanın seçkin hakikatlerinin eskimesine, unutulmasına veya inkar edilmesine müsaade etmemek gerektiğini belirtti.

İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei’nin Merkezi eyaletin 6200 şehidi dolaysıyla 30 Eylül 2019’da düzenlenen kongre yetkililerine hitaben beyanatı bugün kongrenin düzenlendiği merkezde yayımlandı.

Ayetullah Hamanei beyanatında şehit anaları, babaları ve eşlerinin değerli anılarını toplama zaruretine vurgu yaparak şöyle dedi:

Şehadet, yüce Allah bu seçkin insanlara sunduğu muhibet ve imtiyazdır ve bu parlak yolda yer alan şehitlerin, gazilerin ve mücahitlerin yaşam öyküleri baştan başa derslerle dolu ve bu insanların yüksek manevi derecelerini yansıtır.

Şehitleri anmak toplumun moralini ve umudunu daha da yükselttiğini ve geliştirdiğini belirterek şöyle ekledi:

Şehit ailelerinin anıları kayda alınırken üzerinde durulması gereken soru, bu insanların evlatları veya eşlerinin Allah yolunda cihat cephesinde bulunmalarına neden izin verdikleri sorusu olmalıdır.

Ayetullah Hamanei şehitlerin cihattan amacı ilahi rızayı kazanmak ve Hz. Seyyidi Şüheda’yı -s- zikretmek ve anmak olduğunu belirterek şöyle dedi:

Bu tür toplantılar ve kongreler işin sonu olarak telakki edilmemeli, bilakis gençleri ve ergenleri inkılap ve kutsal savunma ile tanıştırma yolunun başlangıcı olarak algılanmalıdır.

https://irangercekleri.net/pakistan-basbakanindan-irana-yonelik-savastalepliklere-tepki/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı