İmam Ali Hamaney

İmam Ali Hamaney: İslami İran’ın Önde Gelen Düşmanları, Siyasi Ve Ahlaki Fesada Batmışlar

İslam İnkılabı Rehberi, bir grup şehit ailesini kabul ettiği görüşmede, İslami İran’ın önde gelen düşmanların siyasi ve ahlaki fesada battıklarını belirterek, “Amerika’yi doğru dürüst tanınmak istiyorsanız, Amerika başkanı ve devlet yetkililerine bakınız” ifadelerini kullandı.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, bugün sabah saatlerinde kutsal savunma, türbe ve ülke sınırları ve güvenliğini savunan şehit ailelerini kabul etti.

İslam İnkılabı Rehberi görüşmede; “Bugünkü Amerikan devlet adamlarına bakınız. Dünyadaki servet hırsı, insanlara, can ve mallarına yapılan zulüm ve haksızlığa bakınız. Buna Yemen bir örnektir. Burada Suudiler tarafından cinayetler yapılıyor, ancak bu suçların ortağı ABD’dir. Bunu kendisi bile kabul ediyor. Hastaneler, pazar yerleri ve kalabalık noktaları hedef aldıklarını söylüyorlar. Bu ABD’nin gerçek yüzüdür.”

Ayetullah Hamanei, Amerikalılar’ın kapsamlı yaptırımlar ve İran’ın düşmanlarına yardımı başta olmak üzere son iki yıldaki girişim ve hareketlerine dikkat çekerek, onların planların deşifre olduğunu, onların yaptırım, güvenlik karşıtı girişimler yoluyla ülkede bölünmüşlük, anlaşmazlık ve gruplar arasında savaş çıkarmak ve bir grubu sokaklara dökmeyi hedefleyerek, buna “sıcak yaz” adı verdiklerini, ancak, düşmanların inadına, bu yılki yazın en iyi yazlardan biri olduğunu kaydetti.

Amerika yetkililerinin İslam Cumhuriyeti’nin 40 yaşını görmeyeceğine dair sözlerine dikkat çeken Ayetullah Hamanei, “İran milleti, dimdik durmuş ve Allah’ın yardımıyla 22 Behmen, İslam İnkılabı’nın zaferinin 40. yıldönümü etkinliği, önceki yıllara göre daha görkemli biçimde düzenlenecek.” beyanatında bulundu.

İslam İnkılabı Rehberi, Siyonistler ve bölgedeki gericileri, İran milletine karşı komplo ve düşmanlıkta ABD’nin ortağı niteleyerek, “Ancak biz onlarda daha güçlüyüz çünkü şimdiye kadar İslam Cumhuriyeti karşısında, hiçbir halt etmemişler ve bundan böylede bir halt edemeyecekler” diye konuştu.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, İran milletinin tam sağ görü ve basiretle durumu gözlemlemeleri ve kendi pozisyonlarını sağlam biçimde korumaları gerektiğini belirterek, bugün etkileri Avrupa ve Fransa’ya kadar ulaşan fırtınalı dünyada, İran milletinin İslam’ın bereketiyle Ehl-i Beyt -as-ın sevgisiyle güvenli bir gemide oturduğunu, zaferin bu millete ait olduğunu kaydetti.

https://irangercekleri.net/imam-ali-hamanei-dusmanlarin-hezimeti-devam-edecektir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı