İmam Ali Hamaneyİran Gerçekleri

İmam Ali Hamaney: İran İslam Cumhuriyeti’nin Gücünü Göstermeliyiz

İslam İnkılabı Rehberi, İran hükümetinin gereken girişimleri yapması halinde sorunları geride bırakabileceğini ve ABD’nin komplolarını boşa çıkarabileceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Ruhani ile kabine üyelerini kabul eden İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, ülke yöneticilerinin gece gündüz çalışması ve halkın da bu harekete eşlik etmesi ile İran’ın ekonomik sorunlarını atlatmaya gücünün olduğunu vurgulayarak, düşmanın komplolarına karşı direnmenin koşullarını sıraladı.

Bu görüşmede, zor durumlarda hükümetin dik bir duruş sergilemesi gerektiğini vurgulayan İslam İnkılabı Rehberi; “Hükümet, halk arasında güçlü olmak ve çok çaba sarf etmekle tanınmalı. Çünkü bu çabalar halkımıza umut veriyor” dedi.

İslam İnkılabı Rehberi ayrıca, ülke için “istikrarlı ekonomi yol haritası”nın hazırlanması zaruretine temasla, ekonomi yol haritasının hazırlanması halinde halk, işadamları ve girişimcilerin ne yapacaklarını bileceklerini ve huzur içinde hükümete yardım edeceklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin Avrupa ziyaretinde güçlü bir tavır sergilediğini belirten İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, “Yabancı güçler özellikle de ABD karşısında İran’ın gücünü göstermeliyiz. Bu, tam zamanında net ve kesin bir şekilde yapılmalı” açıklamasında bulundu.

İslam İnkılabı Rehberi, “Avrupalı ülkeler, nükleer anlaşma konusunda gereken güvenceyi vermeli. Ülkemizin ekonomisini bu konuya bağlamamız gerekir” ifadelerinde bulundu.

Dünya ülkeleriyle ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğine vurgu yapan İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, “ABD gibi bazı ülkelerin dışında Doğu ve Batı ile İran’ın ilişkileri arttırılmalı ve diplomatik alanlarda da çok faaliyet gösterilmeli” şeklinde konuştu.

https://irangercekleri.net/suudi-arabistan-siyonist-rejimin-gazzeye-saldirisini-finanse-etti/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu