İmam Ali Hamaneyİmam Humeyni (r.a)

İmam Ali Hamaney, İmam Humeyni Türbesini Ziyaret Etti

İran İslam İnkılabının 40. zafer yıldönümü eşiğinde İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei İran İslam Cumhuriyeti Kurucusu rahmetli İmam Humeyni’nin türbesini ziyaret ederken, namaz kılıp fatiha okudu.“Şafakta on gün”ün eşiğinde ve İran İslam Cumhuriyetinin kurucusu rahmetli İmam Humeyni’nin 15 yıllık bir sürgün hayatından sonra İran’a dönüş yıl dönümü eşiğinde, İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, bugün sabah erken saatte rahmetli İmam Humeyni’nin türbesi ve ayrıca İran’lı aziz şehitler Ayetullah Beheşti, Recai, Bahüner ve 7 Tir hadisesi şehitlerinin mezarını ziyaret ederek onları rahmetle andı.

Ayetullah Hamanei ardından İslam İnkılabı, Kutsal Savunma dönemi, Kutsal Türbe savunucuları ve Hac şehitleri mezarlarını ziyaret ederek, hak yolunda mücadele edenlerin pak ruhuna selam gönderdi ve İran İslam İnkılabının 40. Zafer yıldönümü eşiğinde İlahi rahmet ve nusretin büyük İran milleti üzerine nazil olmaya devam etmesini hak katından niyaz etti.

Rahmetli İmam Humeyni 1 Şubat 1979 tarihinde 15 yıllık bir sürgün hayatı ardından İran’a geri dönmüş, onun bu dönüşü 10 gün arayla 11 Şubat 1979 tarihinde İslam İnkılabının nihai zafere ulaşmasına vesile olmuştu.

https://irangercekleri.net/seyyid-hasan-nasrullahin-suud-ve-siyonist-medya-organlarina-surprizi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu