İslami VahdetMezhepler

İhtilafın kaynağı İslam ülkelerinin bölünmüşlüğüdür

İran’ın başkenti Tahran’ın güneyinde yer alan Kum kenti taklid mercii alimlerden Ayetullah Mekarim Şirazi, bazı İslam ülkeleri liderlerinin düşmanların işbirlikçileri ve maşaları olduğunu söyledi.
Ayetullah Mekarim Şirazi, Hz. Muhammed Mustafa (s.a.a) ve Hz. İmam Cafer Sadık’ın veladet yıldönümleri vesilesiyle düzenlenen merasimde yaptığı konuşmada, İslam mezhepleri arasında vahdetin zaruretine temas ederek, maalesef İslam düşmanlarının İslam dünyasını parçalamaya ve onlar arasında ihtilaf ve savaş çıkarmakla meşgul olduklarını bazı İslam ülkeleri liderlerinin ise düşmanların işbirlikçileri ve maşası olduğunu zira onların ihtilaf ateşini körüklediklerini ve paralarını kendilerine muhalif olan Müslümanlara karşı kullandıklarını ve bu durumun da Müslümanlar arasında ihtilaf ateşinin büyümesine neden olduğunu söyledi.
Ayetullah Mekarim Şirazi, bölgedeki tekfirci grupların insanlık dışı girişim ve cinayetlerinin gerçekte düşmanların İslamofobi ve İslam dünyasının vahdetini parçalamaya dayalı planları çerçevesinde gerçekleştiğini belirterek; tekfirci hareketlerin İslam’a karşı mücadele ettiklerini ve bunların asla İslam’la ilişkilerinin olmadığını söyledi.
Ayetullah Şirazi, tekfirci cephenin halihazırda inzivaya itildiğini ve yok olmak üzere olduğunu belirterek, çok kısa zamanda onların hamilerinin de rezil rüsva olacaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı