Ehl-i BeytHz Fatıma

Hz. Fatıma’nın Şehadet Yıldönümü Merasimleri

Hz. Fatıma -sa-‘nın şehadet yıldönümü merasimlerinin ikinci gecesi dün akşam İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, yetkililer ve muhtelif halk kesimlerinin katılımıyla rahmetli İmam Humeyni hüseyniyesinde düzenlendi.

Sözkonusu merasim sırasında Hüccetülislam Nasır Refii konuşmalarında, Allah ve ilahi değerler karşısındaki öfkeyi, mukaddes öfke olarak niteleyip, ”Ehl-i beytin hayatı, Hakk’ı inkar etme, dinde bid’at, mukaddesatlara ihanet ve yöneticilerin fesat ve ihanetleri karşısında sessiz kalmanın caiz olmadığını gösterdiği gibi Hz. Fatıma -sa- da hakkın unutulması ve velayetin inkar edilmesi karşısında sessiz kalmamıştır” dedi.

Hüccetülislam Refii açıklamasında, Velayet-i fakih ve imamın vasiyetnamesi ve şehitleri, hakkın tanınmasına bağlılığın ve hakkın en belirgin özelliklerinden olduğuna işaret ederek, ‘hakkı savunmanın da bedelsiz ve zahmetsiz olmadığını, aziz şehitlerimiz bu yolda canlarını feda ederek, mukaddes öfke ile düşmanın komploları karşısında cesurca direnmişlerdir’ dedi.

Sözkonusu merasimde, Peygamber efendimizin sevgili kızı hz. Fatıma -sa-‘nın yüce şahsiyeti ve hayatı hakkında konuşmalar yapılıp, mersiyeler okundu.

Bilindiği gibi hicri kameri 3 cemadiüssani 1441 Çarşamba günü peygamber efendimizin sevgili kızı, hz. Fatıma -sa-nın şehadet günü yıldönümüdür.

https://irangercekleri.net/besar-caferi-isgal-edilen-butun-topraklar-geri-alinacak/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı