Hizbullah

Hizbullah’tan, Suudi Koalisyonuna Kınama

Lübnan Hizbullah Hareketi yaptığı açıklamada, mütecaviz Suudi koalisyonun Hudeyde liman kentindeki hastaneler ve pazar yerlerine saldırılarını kınadı.

Lübnan Hizbullah Hareketi yaptığı açıklamada; Yemen’in Hudeyde kentindeki hastanelerde ve pazar yerlerinde hastalar ve sivillere Suudi koalisyon savaş uçaklarının saldırarak sebebiyet verdiği elim cinayetini şiddetle kınadı.

Hizbullah, tüm hür ülkeler, uluslararası örgütler ve insan hakları örgütlerden bu cinayeti kınamalarını ve bu cinayeti yapanlar karşısında durup, devam eden saldırılarını ifşa etmelerini istedi.

Hizbullah açıklamasının devamında, mütecaviz Suudiler’in hastanelerdeki hastaları hedef alarak, mütecaviz koalisyonun ahlaki rezaletini ve Yemenlilerin cesurca direniş meydanında yenildiklerini gösterdiklerini vurguladı.

Hizbullah ayrıca, tüm şehitlerin aile ve yakınlarına başsağlığı ve yararılar için Allah’tan acil şifa ve Yemen milleti için sabır dileğinde bulundu.

Suudi koalisyonun perşembe günü akşam saatlerinde Hudeyde’deki es Sure Hastanesi, balıkçı pazar yeri ve iskeleye düzenlediği hava saldırılarında en az 60 sivil şehit olurken 120 kişi de yaralandı.

https://irangercekleri.net/iran-islam-cumhuriyeti-abd-hurmuz-bogazi-uzerinde-etkili-olamaz/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı