Hizbullah

Hizbullah: Yemen Savaşı Yüzyılın Planlı Cinayetidir

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı yaptığı bir açıklamada, “Yeni Ortadoğu” planı çerçevesinde bölgedeki direnişin hedef alındığı Suriye’ye karşı yürütülen terörist savaşın ağır bir şekilde mağlup edildiğini belirtti.Naim Kasım: “Tekfiri terörizm, Siyonistlerin ve Amerikan’ın İslam’dan uzaklaştırmak, dinin çarpıtılması ve bölgeyi yok etmek için bir araç olan şeytani ve baskıcı yaklaşımının olduğunu” söyledi.

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreter Yardımcısı, Ahvaz şehrindeki son terör saldırısında kötü hedeflerine ulaşmak isteyen tekfiri teröristlerin yenildiğini söyledi. Direniş ekseninin devam etmesi, tek bir cephede ayakta kalması ve ABD, İsrail ve Basra Körfezi’ndeki bazı bölgesel örgütlerin liderliğindeki tekfiri terörizminin sona ermesi için dayanışma sağladığını vurguladı.

Kasım, Suudi Arabistan’ın Yemen’e karşı saldırılarını kınadı ve bunu Yemen’de insani bir felakete yol açan “yüzyılın planlı cinayeti” olarak nitelendirdi.

Hizbullah yetkilisi, Lübnan Ulusal Direnişinin, ülkeyi korumaya ve İsrail düşmanına ve ülkeye yönelik saldırılara karşı, ordu, halk ve direniş üçlüsüne dayanarak özgürlük, bağımsızlık ve savunma ilkelerine uygun olarak hazır olduklarını yineledi. Müstekbir teröristlere ve onlara bağlı kuruluşların komplo ve planlarına karşı her türlü yabancı güçlerden istifade etmeye muhalefet etti.

Naim Kasım sonda şunları vurguladı: “Direniş ve Hizbullah, Lübnan’da siyasi istikrarı desteklemek, Lübnanlıların çıkarlarını gerçekleştirmek ve oluşumunu hızlandırmak için tesisler sağlamak için entegre ve ulusal bir hükümet çağrısında bulunuyor” dedi.

https://irangercekleri.net/asura-gununde-turk-ziyaretcilerin-mutahhar-rezevi-turbede-yas-tutmasi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu