Hizbullah

Hizbullah Üyesi: Yemen’de Çocukların Katledilmesi Arabistan’ın Ilımlı Olduğuna Yönelik Perdeyi Kaldırdı

Hizbullah Yürütme Konseyi Başkan Yardımcısı, Yemen’de çocukların öldürülmesinin dünyadaki en büyük insanlık faciası olduğunu belirterek, bundan Arabistan’ı sorumlu tuttu.
Lübnan Hizbullahı Yürütme Konseyi Başkan Yardımcısı Şeyh Nebil Kavuk, yaptığı açıklamada; dünyanın şuan şahit olduğu en büyük insanlık faciası Yemen’de yaşanmaktadır ve bunun sorumlusu Arabistan’dır. Arabistan Yemen’e yardım ulaşan tüm yolları kapattı. Yemen’de çocukları katletmesiyle Arabistan’ı ılımlı gösteren perde ortadan kalktı, ifadelerini kullandı.

Amerika gibi bazı Batılı ülkeler Arap müttefikleri Arabistan’ı ılımlı Arap ülkesi olarak tanımlıyorlar.

Geçtiğimiz Perşembe günü Yemenli kaynaklar Suudi savaş uçaklarının Yemen’in kuzeyinde bulunan Saade’nin Zayhan ilçesinde öğrencileri taşıyan bir otobüsü hedef aldığını duyurdu; saldırı sonucu onlarca çocuk öldü veya yaralandı.

Şeyh Nebil Kavuk açıklamalarının devamında Lübnan’da yeni hükumet kurulması sürecine işaret ederek; hükumetin kurulma sürecinin uzamasıyla Lübnanlılar zarar edecektir ve bundan yararlanacak olanlar yeni siyasi denge hesabı yapanlardır ve amaçları parlamento seçimlerinin sonuçlarının iptal edilmesidir. Bu süreçte Hizbullah ya da başka bir hareketin sebep olduğu hiçbir sorun bulunmamaktadır aksine Hizbullah ya da çeşitli siyasi gruplar hükumetin en kısa sürede kurulabilmesi için görüşme halindedir, ifadelerini kullandı.

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, 6 Mayıs’ta yapılan genel seçimlerin ardından Başbakan Hariri’yi 24 Mayıs’ta yeni hükümeti kurmakla görevlendirmişti ancak yeni hükümetin kurulması, bakanlıkların paylaşılması konusunda siyasi taraflar arasında yaşanan çekişmeler gibi birtakım nedenlerden dolayı gecikti.

https://irangercekleri.net/avrupali-diplomatlar-trumpin-yaptirimlardan-amaci-iran-nizamini-degistirmektir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu