Hizbullah

Hizbullah: Düşürülen 2 İsrail İHA’sı Bomba Yüklüydü

Lübnan Hizbullah hareketi, pazar günü sabah Beyrut semalarında düşürülen terör rejimi İsrail’e ait iki İHA’nın bomba yüklü ve saldırı için programlanmış olduğunu bildirdi.

Hizbullah konuyla ilgili yaptığı açıklamada, sözkonusu iki İHA’ya bombaların son derece ustalıkla yerleştirildiğini belirterek, İHA’larda 5.5 kg. C-4 adlı patlayıcının olduğunu bildirdi.

Hizbullah tarafından yapılan açıklamada, sözkonusu İHA’ların keşif için uçmadıkları aksine saldırı amaçlı görevlendirildiğinin kesin olarak ortaya çıktığına yer verildi.

Bilindiği gibi Pazar günü sabahleyin terör rejimine ait iki insansız hava aracı Lübnan’ın başkenti Beyrut’un güneyinde Hizbullah güçlerince düşürülmüştü.

Bu arada Lübnan dışişleri bakanı Cebran Basil konuyla ilgili yaptığı açıklamada, BM’den terör rejiminin bu girişimini kınaması ve bu gibi girişimlerin tekrarından sakınması için gerekli girişimde bulunmasını isteyerek Güvenlik Konseyi’ne siyonist İsrail rejimini şikayet etti.

Öte yandan Lübnan Başbakanı Saad Hariri, Beyrut’ta ırkçı İsrail’e ait İHA’ların düşmesine ilişkin, İHA saldırısının bölgesel istikrara yönelik bir tehdit olduğunu belirterek, bunun ülkenin egemenliğine açık bir saldırı olduğunu söyledi. Hariri, İsrail’in saldırganlığıyla ilgili atılacak adımlar konusunda Devlet Başkanı Michel Aoun ile istişarelerde bulunduğunu da ifade etti.

https://irangercekleri.net/ruhani-iran-yapimi-bavar-373-sistemi-s-300den-daha-guclu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı