Filistin

Hamas’tan Yeni İntifada Açıklaması

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Kudüs Dairesi, siyonist işgal yönetiminin Batı Şeria ve Ürdün Vadisi topraklarını ilhak, kutsal Mescidi Aksa’ya dokunma planlarının, bu rejimin karşısında önlenmesi mümkün olamayacak bir intifadanın patlak vermesine neden olacağını dile getirdi.

Hamas bugün yaptığı basın açıklamasında Kudüs’ün Arap ve İslam şehri olduğunu ve öyle kalacağını, yeryüzünün güçlerinin onun kimliğini, ismini ve tarihini değiştirmeye güçlerinin yetmeyeceğini, oranın Filistin devletinin sonsuz başkenti olduğunu vurguladı. Açıklamada Kudüs ve Filistin üzerinde işgalin ve planlarının geleceğinin yokluk olacağı ifade edildi.

Hamas’ın Kudüs Dairesi, neksenin yani siyonist rejiminin Kudüs’ü işgalinin yıl dönümünde Kudüs ve Filistin davasını tasfiye için oyunların devam ettiğini, bunların son şeklinin de ABD – İsrail işbirliğiyle hazırlanan uğursuz Yüzyılın Anlaşması planı olduğunu belirtti. Açıklamada söz konusu planın gündeme getirilmesinin bölgedeki bazı resmi rejimlerin işgal yönetimiyle ilişkileri açıktan normalleştirme, onunla siyasi, ekonomik, kültürel alanlarda, spor ve sanat alanlarında ilişkileri kurmaya çalışmalarıyla eş zamanlı olduğuna dikkat çekilerek bu tutumun, Filistin halkını siyonist düşmana karşı mücadelesinde sürekli destekleyen Arap ve İslam toplumlarının onurlarına ve iradelerine karşı bir haddi aşma olduğu vurgulandı.

Hamas’ın Kudüs Dairesi Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ı da bir felaket niteliği taşıyan Oslo Anlaşması’ndan tamamen çekilmeye, onun siyasi, ekonomik ve güvenlikle ilgili şartlarına bağlı kalmayı sonlandırmaya, işgal yönetimiyle ilişkilere son vermeye ve Filistin’in kendi evini düzene sokmaya çağırdı.

https://irangercekleri.net/maduro-iranin-cesurca-isbirligine-minnettariz/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı