Filistin

Hamas Seçimlere Hazır Olduğunu İlan Etti

İslami Direniş Hareketi (Hamas) başkanlık, parlamento ve ulusal konsey seçimlerini içerecek kapsamlı bir seçim yapılmasını onayladığını belirterek, seçimlerin başarıyla gerçekleştirilmesi için atılması gereken adımlar konusunda uzlaşı sağlanması çağrısında bulundu.

Hamas Hareketi, dün konuyla ilgili yayınladığı bildiride, “Sayın Mahmud Abbas’ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yaptığı, İsrail işgali ve cinayetleri, Amerika’nın işgal rejimi yanlısı tavrı karşısında Filistin halkının mazlumiyetinden bahsettiği ve Yüzyılın Anlaşması’nı reddettiği konuşmayı takip ettik” dedi.

Abbas’ın işgal rejimiyle müzakereler ve barışçıl çözüm hayalinde ısrar etmesini eleştiren Hamas, Filistin Yönetimi Başkanı’nın New York’tan Ramallah’a döndükten sonra seçim tarihini açıklayacağını söylediğini hatırlattı.

Başta Yüzyılın Anlaşması olmak üzere tehditlere karşı koymak için birlik ve bütünlüğü sağlamanın zaruri olduğunu belirten Hamas, seçimlere hazır olduğunu ilan etti.

Hamas, Abbas’ı başarısızlığı ve zararı kesinleşen müzakere metodunu terk etmeye ve Oslo Anlaşması’ndan kurtulmaya çağırdı.

Abbas’ın işgal rejimi zindanlarında tutulan Filistinli esirlerin çektiği sıkıntıları görmezden gelmesini eleştiren Hamas, Filistinli grupların planına olumlu cevap verilerek birlik ve bütünlüğü sağlama yönünde pratik adımlar atılmasını istedi.

https://irangercekleri.net/suriyeden-abd-ve-turkiyeye-siddetli-kinama/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı