İran Gerçekleriİslami Vahdet

Hamas, İslami Cihat, Yemen Ensarullah ve Irak Nucebası’ndan Devrim Muhafızları’na destek

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas, İslami Cihat Hareketi, Yemen Ensarullah Hareketi ve Irak İslami Direniş Hareketi Nuceba ayrı ayrı açıklamalar yaparak, Amerika’nın Devrim Muhafızları’na karşı kararını kınadılar.

Filistin İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri Ziyad Nahale, Devrim Muhafızları’nı sözde terör listesine alan Amerika’nın kararına gösterdiği tepkide, direnişin tüm ihtimallere karşı tam hazırlıklı olduğuna işaretle, “tamamen İran’ın yanındayız” ifadesini kullandı.

Filistin İslami Cihat Hareketi de yaptığı açıklamada, Amerika’nın Devrim Muhafızları’nı terör örgütü olarak lan etmesini şiddetle kınadı.

İslami Cihat, bu kararın Amerika’nın sadece Siyonist rejimin çıkar ve planları doğrultusunda hareket ettiğini gösterdiğini belirtti.

Irak İslami Direniş Hareketi en Nuceba da yaptığı açıklamada, Amerika’nın İran Devrim Muhafızları aleyhindeki kararının Irak direnişi ve devrimcileri için hiçbir önemi olmadığını belirtti.

Irak Bedir Teşkilatı da Devrim Muhafızları’nın Amerika tarafınca terör örgütü olarak ilan edilmesini bölgede gerginliğe sebep olan ve izahatı olmayan bir girişim olarak niteledi.

Bu arada, Irak başbakanı Adil Abdulmehdi, dün gece Arabistan, Amerika ve Mısır’la kurduğu temaslarda, Amerika başkanı Trump’ın İran devrim muhafızlarını terör listesine almasını eleştirerek bu kararın iptalini istedi.

Yemen Ensarullah Sözcüsü Muhammed Abdusselam da, Amerika’nın sözkonusu kararını aptalca niteleyerek, bu kararı kınadı.

https://irangercekleri.net/imam-huseyin-as-in-veladet-yildonumu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı