Filistin

Hamas: Büyük Dönüş Yürüyüşü Amacına Ulaşmak Üzere

Filistin dışından gelen Hamas liderlerinin de katılımıyla yapılan Kudüs Şehitlerine Vefa Cuması etkinlikleriyle ilgili konuşan Hamas sözcüsü Abdullatif El-Kanu’, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün ulusal hedeflerini gerçekleşme üzere olduğunu söyledi.

Diğer taraftan Hamas heyeti içerisinde Gazze’ye geçen Hamas liderlerinden Husam Bedran yaptığı açıklamada, hareketin Gazze üzerindeki kuşatmayı bir daha dönmemek üzere kaldırmak istediğini belirtti.
Gazze’ye geçtikten sonra Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerine katılan ve bir konuşma yapan Hamas’ın dışarıdaki liderlerinden Bedran, “Büyük Dönüş Yürüyüşü izzet istasyonudur. Kuşatmayı bir daha dönmemek üzere bir defada kaldırmak istiyoruz. Bu hedefin gerçekleşmesi için gereken her türlü bedeli vereceğiz. Biz hak sahibiyiz. İşgalcinin zorla aldığını bedeli ne olursa olsun ve ortaya konan tuzaklar ne kadar büyük olursa olsun geri alacağız” dedi.

Kudüs Şehitlerine Vefa Cuması adıyla dün yapılan faaliyetlere saldıran işgal güçleri 2 kişiyi şehit etti, 220 kişiyi de yaraladı.

https://irangercekleri.net/siyonist-israil-rejimi-golan-tepelerine-askeri-birlik-konuslandirdi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu