Filistin

Hamas: Amacımız, Siyonist Rejimi Tamamen Yok Etmektir

Filistin İslamî direniş hareketi Hamas sözcüsü Hazım Kasım, bu hareketin esas amacı korsan rejim İsrail’i tamamen yok etmek olduğunu açıkladı.
Salı günü bir açıklama yapan Hamas sözcüsü Kasım, Filistin direnişinin amacı siyonist rejim savaş Bakanı Avigdor Liberman veya diğer siyonist yetkililerin istifası olmadığını, direniş güçlerinin esas amacı korsan İsrail’in siyasi hayatına son vermek olduğunu belirtti.

Sözcü Kasım, Filistin direnişi ile siyonist rejim arasındaki son çatışmalar, 2014 savaşşından bu yana en büyük çatışma sayıldığını, Filistinli direniş güçleri birlikte hareket ederek zafere kavuştuklarını vurguladı.

11 Kasım 2018’de siyonist rejimle Filistinli direniş grupları arasında gerçekleşen çatışmada direniş güçleri siyonist yerleşkeleri 500 füze ile hedef aldı, operasyonda siyonistler ağır hasara uğradı.

Bu gelişmelerin ardından siyonist rejim savaş Bakanı Liberman ateşkesi kabul etmek zorunda kaldı. Liberman, ateşkesi kabul etmek teslim olmak anlamına geldiğini açıklayarak görevinden istifa etti.

https://irangercekleri.net/lieberman-hamas-yakinda-ikinci-hizbullah-olacak/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı