Genel

Geçtiğimiz 10 Günde Suudi Koalisyonun Ağır Zayiatı

Yemen Ordu Sözcüsü, Suudi-Amerikan koalisyonu üyelerinin ve paralı askerlerinin, son 10 gün boyunca, Yemen ordusu ve halk komiteleriyle çeşitli cephelerdeki savaşında verdiği büyük kayıplara değindi.
Yemen Ordu Sözcüsü Yahya Serii, Yemen Ordusunun ve Halk Komitelerinin, düşmanın girdiği bazı mevkileri temizlemeyi başardığını ve tüm cephelerde saldırganların hamlelerini savunduklarını duyurdu.

Serii, saldırganların ve paralı askerlerin zayiatlarının Kasım ayı başından bu yana; 876 ölü, 2150 yaralı, 311 zırhlı personel taşıyıcısı ve çeşitli askeri araçların ve 5 silah deposunun imhası olduğunu da sözlerine ekledi.

Yemen Ordu Sözcüsü, Batı Sahili sakinlerinin işgalcilere karşı güçlü destek verdiklerini de aktardı.

Yahya Serii, Batı Sahili cephesi hakkında, “Güçlü savunma hatlarımız ve askeri kontrol ve üstünlüğümüz var.” İnsansız hava aracı operasyonları, topçu ve füze operasyonları da dahil olmak üzere 35 operasyon yaptık ve saldırganlar ana meydanlara çekildi, yardım yolları kesilmiş ve tüm çabaları başarısız olmuştur. Bu cephede 1124’den fazla paralı asker öldürüldü ve yaralandı, aralarında 20 komutan ve 33 Sudanlı paralı asker var. 183 zırhlı ve askeri araç yok edildi.

Serii: “Düşman güçleri, yardım hatlarını keserken güçlerimizin başarılı performansından dolayı kuşatılmış durumdadır” dedi.

Serii Ta’iz cepheleri hakkında, Yemen ordusu ve halk komiteleri düşmanı birçok alandan temizlemiştir açıklamasında bulundu.

Yemen Ordu Sözcüsü El-Dali cephesi hakkında da, Hassan bölgesi ve el-Hagab köyü Beyt el-Yezidi’ye kadar, paralı askerler ve müdahalecilerden temizlenmiştir dedi.

Yemen Ordu Sözcüsü Yahya Serii, bir kez daha aldatılmış olanların halkın kucaklarına geri dönmelerini istedi ve onların, Amerikalıların ve Yahudilerin yönettiği medya ve psikolojik savaşın kurbanları olduklarını, aldatılmış olanların Orduya ve Yemenli Halk Komitelerine teslim olup güvende olmaları ve dönme koşulları hazırdır dedi.

https://irangercekleri.net/siyonist-suudi-rejimden-iranli-yetkililere-suikast-plani/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı