İran Gerçekleri

Gargaş: Stratejik Üstünlüğün İran’a Geçmesine İzin Vermeyeceğiz

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Gargaş; İran’a karşı düşmanca tavırlarıyla, Yemen’de Husiler vasıtasıyla stratejik üstünlüğün İran’a geçmesine izin vermeyeceğiz, iddiasında bulundu.Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri’nden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Gargaş, Yemen’de İran’ın kolu olan Husilerin başarılı olmasına izin vermeyeceğiz açıklamasında bulundu.

Gargaş yaptığı açıklamanın devamında: “Bölgedeki stratejik gelişmelerin Husi güçler aracılığıyla İran’ın lehine olmasına izin vermeyeceğiz. İran Cumhurbaşkanı’nın Hürmüz Boğazını kapatma tehditlerinden sonra Ensarullah güçleri Suudi petrol gemilerini hedef aldılar.” dedi.

Gargaş; Yemen’de siyasi çözüm yoluna Husilerin engel olduğunu ve yeni siyasal sürecin, Husiler için bir sınav olduğu iddiasında bulundu.

Suudilerle birlikte Yemen’de ki kadın ve çocuk cinayetlerinin, açlığın, hastalıkların, yıkımların ortağı olan Gargaş, Suudi koalisyonun insanı durumlara ayrı bir özen gösterdiğini ve savaş yükünü azaltmaya çabaladığını söyledi.

https://irangercekleri.net/bir-iranli-ogrencinin-tecrubeleri-turkler-iranlilar-hakkinda-ne-dusunuyorlar/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu