Filistin

Filistin’de 14 Mayıs’ta Hayat Duracak

Gazze Şeridi’ndeki Milli ve İslami Gruplar Takip Komitesi, 14 Mayıs günü okullar dahil tüm kurumların tatil edilmesi ve genel grev yapılması kararı aldıklarını açıkladı.Komite, dün konuyla ilgili yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan bildiride, grevden sadece Büyük Dönüş Yürüyüşü ve Ablukayı Kırma Yüksek Komitesi’nin ilan edeceği faaliyetlere katılacak kişileri taşıyacak araçların istisna tutulacağını söyledi.

Gruplar, 14 Mayıs’ta yapılması planlanan etkinlikler için bugünden itibaren olağanüstü hal ilan ettiklerini belirterek, Amerika’nın elçiliğini Kudüs’e nakletme planına karşı koymaya hazırlandıklarını ifade etti.

Filistinli gruplar, ABD Büyükelçiliği’nin Tel Aviv’den Kudüs’e naklinin Filistin halkına savaş ilanı anlamına geldiğini bildirdi.

Filistin halkının hep birlikte haklarına ve sabitelerine sahip çıkarak Amerika’nın kararına karşı koyacağını söyleyen gruplar, Amerika’nın kararını ve Filistin davasını tasfiyeyi hedefleyen tüm planları reddettiklerini açıkladı.

Filistinli gruplar, Batı Yaka’da ve 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinlileri de 14 Mayıs günü caddelere ve sokaklara çıkmaya davet etti.

İLGİLİ YAZI:
https://irangercekleri.net/imam-hamaneyin-dua-ile-ilgili-sorusuna-imam-humeyninin-cevabi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu