İran Haberleri

Emir Abdullahian: Libya Krizi; ABD – Siyonizm Ekseninin Ürünü

İslami Şura Meclisi Başkanı Özel Kurmayı Hüseyin Emir Abdullahian, Libya krizi ABD – Siyonizm ekseninin ürünü olduğunu belirtti.

Pazartesi günü twitter hesabında konu hakkında açıklama yapan İslami Şura Meclisi Başkanı Özel Kurmayı Hüseyin Emir Abdullahian, Libya yaklaşık on yıldır ABD – Siyonizm ekseninin yaktığı bir ateşte yandığını belirtti.

Emir Abdullahian, Libya’nın tarihî iktidarının yeniden inşa edilmesi, ülkenin milli birliği ve toprak bütünlüğünün sağlanması ve bu Arap – İslam ülkesinin huzur ve barışa kavuşması hem İslam dünyası ve hem de bölgenin yararına olacağını vurguladı.

Libya 2011 yılında Arap dünyasında başlayan gelişmeler ve NATO paktının müdahalesi sonucu şimdi ikiye bölündüğü gözleniyor. Libya’da uluslararası camianın tanıdığı Trablus’taki milli vefak yönetiminden başka, ülkenin doğusunda General Halife Hafter’in elebaşılığında bir başka yönetimle karşı karşıya bulunuyor.

https://irangercekleri.net/dunya-muslumanlari-ve-mustazaflarinin-imami-imam-seyyid-ali-hamanei-cihat-filistinin-her-tarafina-yayilmali-siyonizm-virusu-bolgedeki-genclerin-cabasi-ile-yok-edil/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı