Genel

El-Meyadin: Suriye’den Çıkartılan Beyaz Miğferliler Arasında Arap Ülkelerinin İstihbaratçıları Var

Kaynaklar, Siyonist rejim tarafından Beyaz Miğferliler adı altında Suriye’den firar ettirilen kişiler arasında Fars Körfezi’nin kıyısındaki Arap ülkelerinin istihbaratçıları ve subaylarının da olduğunu duyurdu.

El-Meyadin’e konuşan kaynaklar, Beyaz Miğferliler adı altında Suriye’den çıkartılan unsurların hepsinin bu örgüt mensubu olmadığını, bunların arasında Fars Körfezi’nin kıyısındaki Arap ülkelerinin istihbaratçıları ve subaylarının da olduğunu bildirdi.

Aynı kaynaklar, Suriye’nin güneyinden 3 bini aşkın kişinin işgal toprakları üzerinden Ürdün’e firar ettirildiğine işaretle, özel kuvvetler ve istihbarat servislerinin üyesi olan 800 kişinin Beyaz Miğferliler adı altında Suriye’den tahliye edildiğini, geriye kalan ve sayısı yaklaşık 2200 kişi olan unsurların Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar vatandaşları olduğunu belirtti.

Aynı kaynalar, 800 istihbaratçının ABD, Kanada ve Avrupa başkentlerine taşındığına temasla, Washington’un Ürdün’deki el-Muk Harekat Odası’nı taşıma operasyonu için görevlendirdiğini kaydetti.

BM, Ürdün tarafından 422 Beyaz Miğferliler Örgütü mensubunun kabul edilmesini destekledi.

Siyonist rejim medyası da, İsrailli bir teşkilatın Beyaz Miğferliler’le işbirliği yaptığını ve onlara eğitim verdiğini duyurdu.

İsrail Ordusu dün yaptığı açıklamada, Beyaz Miğferliler mensubu 800 kişiyi Suriye’den üçüncü bir ülkeye tahliye ettiğini bildirdi.

Siyonist rejim Başbakanı Binyamin Netanyahu da, ABD Başkanı ve Kanada Başbakanı’nın İsrail’den Beyaz Saray’ın desteği altındaki bir grup üyelerini Suriye’den tahliye ettiklerini duyurdu.

Suriye ordusunun işgalden kurtarılan bölgelerden ele geçirdiği birçok belge, Beyaz Miğferliler’in terörist gruplarla yakın işbirliği içinde olduğunu ve her daim Nusra Cephesi dahil teröristleri desteklediğini gösteriyor.

https://irangercekleri.net/hakiki-ve-sahte-dostluklar/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı