İftiralar-Cevaplarİran Gerçekleriİslami VahdetMezhepler

Ehli Sünnet’in Kutsallarına hakaret etmek caiz değildir

Ayetullah Mekarim Şirazi, Ehli Sünnetin mukaddesatına hakaret etmenin caiz olmadığına fetva verdiklerini vurgulayarak apaçık yolu her kese gösterdiklerini ve her kesi bu yola çağırdıklarını söyledi.
Tasnim haber ajansının Kum kentinden bildirdiği haberde, yeni Müslüman olan bir gurupla görüşen Ayetullah Mekarim Şirazi, Ehli Beyt (a.s) takipçilerinin kendi usul ve furuatını Ehli Sünnetin ilk derecedeki kaynaklarına dayanarak ispatlayabileceklerine işaret ederek, Sakaleyn Hadisi çerçevesinde eğer Kuran ve Ehli Beyt birbirinden ayrı mütalaa edilirse insanın doğru yolu kaybedeceğini belirtti.
İlim havzasının üst düzey Üstadı, Ehli Beyt (a.s) mektebine olan geniş kapsamlı eğilimlere değinerek eğilim gösteren bu bireylerin yaptıkları araştırma ve mütalaalar sonucunda bu mektebin öğretilerini fark ettiklerini ve bunun benzerinin başka yerde bulunmadığını açıkladı.
Kuran’ı Kerim’in bütün ayetlerde akillere ve akıl sahiplerine hitap ettiğini belirten Ayetullah Mekarim Şirazi, Ehli Beyt (a.s) mektebinin aklaniyete vurgu yapmasının yanı sıra insanın özgürlüğüne de kaildir.
Ehli Sünnetin kutsallarına hakaretin caiz olmadığına fetva verdiklerini vurgulayan ilim havzası üst düzey Üstadı Mekarim Şirazi, her kese apaçık yolu gösterdiklerini ve her kesi bu yola çağırdıklarını hatırlattı.
Ayetullah Mekarim Şirazi, Müslümanların ve Şiilerin her zaman ve her yerde kendi davranışları ve söylemleriyle İslam’ın güzel ahlakını göstermeleri gerektiğini; zira pratik tebliğin Ehli Beyt (a.s) mektebini tanıtmanın en güzel yolu olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı