İmam Ali Hamaney

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı Seyyid Ali Hamanei: Son Zafer Kesinlikle Yemen Ve Filistin Halkına Aittir

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, İslam dünyasının komplolara galip gelmesinin tek yolunun birlik, beraberlik, dayanışma ve tek seslilik olduğunu vurguladı.İslam Peygamberinin Kutlu Doğum Gününde, 32. Uluslararası Vahdet Konferansına katılan yabancı misafirler, üst düzey yetkililer ve geniş halk kitleleri Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei ile görüştüler.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei görüşmede insanlığın tek kurtuluş yolunun İslam ve Kuran’a uymak olduğunu belirterek, Müslüman ülkeler arasında İslami uyanışın, direniş psikolojisinin artmasına ve Amerika ile müttefiklerinin bundan duydukları kaygıya değinerek, ‘’İslam İnkılabı bir örnek olarak, 40 yıl direniş bereketi ile bugün koca bir çınara dönüşmüştür ve Amerika ile Siyonist rejimin tehditleri ve uygulamalarının hiç bir etkisi olmadan, onların tüm yaptıkları hezimete uğrayacaktır. ‘’ dedi.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei görüşmede, dünya cehalet ve cahiliye karanlığındayken yüce Allah, Peygamber’in ışığını insanlığa bahşettiğini, bugünde bu ışığa boyun eğildiği takdirde sonucunun kurtuluş olacağını belirtti.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, ‘’Eğer insanlık Peygamberin davetine yanıt verme yönünde beyinsel erişkinliğe ulaşırsa sorunları çözülecektir. Bugün büyük güçlerin zulmünden dolayı dünya karanlıktır. Bugün insanlık tutsaktır ve bu sadece İslam dünyasına has değildir. Görünürde ilerlemiş ülkeler de tutsaklar ve İslam bunların hepsine yanıt verecek güçtedir. ‘’ dedi.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei,Dünya Müstekbirleri ve Amerika’nın Batı Asya bölgesine fazla hassas olma sebeplerinin bu bölgede halkın İslam’a teveccühü ve bölge ülkeleri arasında İslami uyanış olduğunu belirterek, büyük güçlerin bundan korktuklarını söyledi.

İslam’ın halkın kalplerine musallat olduğu yerlerde İstikbarın tokat yediğini ifade eden Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, İstikbarın bir kez daha bölgede halktan tokat yiyeceğini söyledi.

İslam dünyası aydınları ve dini ulemadan bölgede İslami Uyanış ve direnişi takviye etmelerini isteyen Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, bölgenin kurtuluş yolunun buna bağlı olduğunu söyledi.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, bazı İslam ülkelerine hitaben, ‘’Size nasihatimiz İslam’ın vilayetine dönmeniz ve Allah’ın vilayetinde olmanız. Zira Amerika ve Tağut vilayetinin size faydası olmayacaktır. ‘’ diye konuştu.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei bazı bölge ülkelerinin İslam ve Kuran’a boyun eğmek yerine Amerika’ya boyun eğmelerini hatırlatarak, ‘’ Amerika istikbari huyundan dolayı bu ülkeleri aşağılamakta ve Amerika’nın boş konuşan başkanı herkesin gözü önünde Arabistan yöneticilerini süt veren ineğe benzetti. ‘’ dedi.

Bu aşağılamaların Arabistan halkı ve Müslüman milletler için hakaret olduğunu ifade eden Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, bazı İslam ülkeleri yöneticilerinin Filistin ve Yemen’deki cinayetlerde Amerika’nın yanında yer aldıklarını fakat zaferin Filistin halkı ve Yemen halkının olacağını söyledi.

Amerika ve Siyonist rejimin bölgedeki gücünün eskiden daha az olduğunu ifade eden Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, ‘’ Siyonist rejim yıllar önce Hizbullah karşısında 33 gün sonra yenildi. İki sene sonra Filistinliler karşısında sadece 22 gün dayanabildi, daha sonraki Gazze savaşında bu 8 gün oldu ve geçen hafta Siyonistler Filistin halkına iki gün dayandıktan sonra hezimete uğradılar ve bu Siyonist rejimin sürekli zayıfladığını göstermektedir’’ dedi.

Filistin milletinin zaferinin ilahi bir vaat olduğunu ifade eden Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, ‘’Amerika ve müttefiklerinin esas kaygı ve cinayetleri, Müslüman milletlerin direnişidir ve bu kesin şekilde sonuç verecektir. ‘’ ifadesini kullandı.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamaneiİran milletinin tüm baskılar ve zorluklara karşın 40 yıllık direnişine işaretle, Amerika’nın tehdit ve ambargo politikasının İran karşısında yenildiğini belirterek, , ‘’İran milletinin Allah’a iman sayesinde, tüm komplolar karşısında dağ gibi durdu ve bugün İslami düzen ve İran milleti her gün ilerlemekte ve bu İslam dünyası için bir örnektir. ‘’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu