Genel

Direniş Ekseni’nin Suriye’nin Güneyinde Kazandığı Zaferler Siyonistleri Çıldırttı

Siyonist medya organları, Suriye ordusu ve direniş güçlerinin operasyonları sonucu teröristlerin ülkenin güneyinden temizlenmesinden duydukları endişeyi açıkladı.


Siyonist medya organları, Avigdor Lieberman’ın Suriye’nin Güneyinde yaşanan gelişmeleri dikkatle izledikleri ve tüm güçleriyle İsrail’in menfaatlerini koruyacaklarını açıkladığını duyurdu. Lieberman bu açıklamasından daha önce de yaptığı röportajlarda şunları belirtmişti: Suriye’nin Güneyinde Direniş Ekseninin Golan Tepelerine ilerlemesine engel teşkil eden teröristlere destek vermek İsrail’in milli menfaatlerini temin ediyor.

Bu haberi yayınlayan Walla Haber Ajansı, Suriye ordusunun Dera’yı kurtarma operasyonundaki başarısını konu aldığı analizinde, bunu Suriye savaşının sonu olarak nitelendirdi ve Amerika Birleşik Devletlerinin de bunu açıkladığını ve bu yüzden silahlı gruplara yardımını durdurduğunu vurguladı.

Yediot Ahronot gazetesi de detaylı Dera savaşı haberinde, bu bölgenin özgürleştirildiğini ve Suriye ordusunun bir sonraki hedefinin Golan bölgesini teröristlerden temizlemek olduğunu vurguladı.

Amos Heril Haaretz gazetesinde, Suriye’deki savaşta önemli bir aşamaya gelindiğini ve bugün Suriye ordusunun Tel Aviv için hayati önem arz eden bölgeye hakim olduğunu belirtti.

Siyonist Rejim Kanal 2 televizyonu analisti Ehud Ya’eri de bu başarılara tepki olarak şu ifadeleri kullandı: ‘Alçakgönüllülükle belirtmeliyim ki, Dera’nın geri alınması İsrail için de yenilgi sayılır yani açık konuşmak gerekirse, biz de bu savaşın kaybedenlerindeniz, zira Beşar Esad toprakları üzerinde tekrar hakimiyetini sağladı.

https://irangercekleri.net/ayetullah-hamanei-iran-ilerlerken-abd-hicbir-halt-edemedi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı