İran Gerçekleriİran Teknolojisi

Devrim Muhafızları, Suriye’deki Füze Operasyonu İle İlgili İlk Görüntüleri Yayınladı – Foto

İran Devrim Muhafızları, Suriye topraklarında teröristlerin komuta merkezine füzelerin tam isabet ettiği noktalardan görüntüler yayınladı.

Ahvaz’daki kanlı terör saldırısının ardından Devrim Muhafızları’nın Suriye’de tekfirci teröristlerin mevzilerine düzenlediği füzeli ve İHA’lı saldırısında çok sayıda terörist ve elebaşı etkisiz hale getirildi. Devrim Muhafızları, Suriye’de Fırat’ın doğusunda füzelerin isabet ettiği ve İHA’ların bombaladığı noktalardan ilk görüntüleri medya servis etti.

İran Devrim Muhafızları Hava Uzay Gücü Komutan Tuğgeneral Emir Ali Hacizade bu bağlamda yaptığı açıklamada, Fırat’ın doğusundaki bölge ve IŞİD teröristlerinin komuta merkezinin tamamen ABD’nin desteği altında olup, özel bir konuma sahip olduğunu, bu bölgenin batısından Fırat Nehri yüzünden doğal savunmaya sahip olurken, hava sahası olarak da yasak bölge sayıldığını ve koalisyon uçaklarının koruması altında olduğunu belirtti.

Komutan Hacizade, bu operasyonda hedefe isabet etme anını görüntülemek için Şahit 129 gibi İHA’nın kullanılmasının operasyonun ifşasına ve Amerikan koalisyonunun bilgilendirmesiyle terörist grupların merkezi boşaltmasına yol açabileceğine işaretle, “Muharrem Darbesi” adlı füzeli ve İHA’lı operasyonda, farklı bir taktik kullandıklarını, bu operasyonda özel istihbarat yöntemlerini kullandıklarını ve IŞİD komutanlarının merkez bulunduğundan emin olduktan sonra, operasyonun teröristleri gafil avlayacak şekilde gerçekleştiğini vurguladı.

Karma operasyonun yapılması ve operasyonda taarruz İHA’larının kullanıldığına dikkat çeken Komutan Hacizade, bombardıman İHA’larının sürpriz şekilde bölgeye girip, operasyon gerçekleştiğini, operasyonun ardından kendilerine ulaşan görüntülerin operasyonun ne kadar hassasiyetle düzenlendiğinin herkes için kanıtlandığını ifade etti.

https://irangercekleri.net/irakci-trtye-konustu-irana-tehdit-dili-islemez/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu