FilistinHizbullah

Debka: Kasım Süleymani Hizbullah’tan Hamas İçin 3 Bin Kişilik Yeni Bir Askeri Birlik Kurmasını İstedi

Siyonist haber sitesi DEBKA, Hizbullah’ın İran’ın isteği üzerine HAMAS için Filistinli gençlerden oluşan 3 bin kişilik yeni bir birlik kurmaya başladığını öne sürdü.

Qodsna’nın haberine göre, Mossad’a yakınlığıyla bilinen Debka haber sitesi, Devrim Muhafızları Kudüs Ordusu Komutanı General Kasım Süleymani’nin Hizbullah’tan Güney Lübnan ve Beyrut’ta bulunan kamplarında HAMAS için 3 bin kişilik bir askeri birliği eğitmesini istediğini iddia etti.

Debka, General Süleymani’nin planına göre Hizbullah komutanları tarafından 3 bin HAMAS üyesi gence üç ay boyunca eğitim verileceğini ve ardından bu güçlerin çatışma bölgelerine gönderileceğini yazdı.

Siyonist Debka haber sitesi; HAMAS, Hizbullah ve İran arasında Beyrut’ta yapılan istişareler neticesinde İsrail’e karşı yeni bir cephenin açılması konusunda fikir birliğine varıldığını, bu sayede Hamas’ın Lübnan’da bulunan Filistinlilere ait mülteci kamplarında hakimiyet kuracağını ve Fetih Hareketi’ni zayıflatacağını bildirdi.

Söz konusu siteye göre, bu yeni askeri birliğin bazı komutanları diğer cephelerle koordinasyon sağlamak üzere Gazze’ye gitti. Bu komutanlar gerekli koordinasyonun sağlanmasının ardından da Kassam Tugaylarına katılacak.

Debka, şu ana kadar 2500 Filistinli gencin eğitim almak üzere Hizbullah’ın güneydeki kamplarına gittiğini de duyurdu.

https://irangercekleri.net/polisario-cephesi-iran-ve-hizbullahla-hic-bir-irtibatimiz-yok/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı