Hizbullah

Debka: ‘Hizbullah İsrail’e Yeni Bir Sürpriz Hazırlıyor’

Debka: İsrail ordusu karşısında hazırlıklarını sürdüren Hizbullah, Lübnan sınırı boyunca gerçekleşmesi beklenen protesto yürüyüşlerini organize etme peşinde.


Qodsna’nın Sema News’ten aktardığı habere göre Debka haber sitesi, Hizbullah’ın İsrail’e yeni bir sürpriz hazırlığı içerisinde olduğunu öne sürdü.

Debka, İsrail ordusu karşısında hazırlıklarını sürdüren Hizbullah’ın Lübnan-İsrail sınırında İslâmî Cihad ve Hamas’ın Gazze sınırında gerçekleştirdiği büyük dönüş gösterilerine benzeyen protestolara hazırlandığını duyurdu.

Debka haber kanalının aktardığına göre Hizbullah, onuncu aydan itibaren bu protestolara hazırlanıyor.

Siyonist haber kanalına göre Hizbullah, Güney Lübnan’da erkek, kadın, çocuk binlerce kişiyi, İsrail ordusunun ortak sınırlarda Hizbullah’ın tünellerine karşı gerçekleştireceği operasyonlara engel olmak amacıyla düzenlenecek bu protestolar için bir araya getirebilir.

Siyonist rejimin dördüncü aydan itibaren, Lübnan’ın kuzeyindeki Hizbullah tünellerini keşfetmek ve etkisiz hale getirmek için Kuzey Kalkanı adını verdikleri askerî operasyonlara başladığını, şimdiye kadar da üç Hizbullah tünelini bulduklarını iddia ettiklerini ifade etmek gerekir.

https://irangercekleri.net/hamas-temsilcisi-ali-baraka-gazze-direnisinin-temelinde-iran-ve-hizbullahin-destegi-var/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı