Hizbullah

Daily Us Beast: Hizbullah İki Cephede Savaşa Hazırlanıyor

Amerikalı bir medya kaynağı, Lübnan Hizbullah’ının Lübnan ve Golan olmak üzere iki cephede savaş hazırlığında olduğunu duyurdu.

Qodsna’nın haberine göre, Amerikalı internet sitesi Daily Us Beast Siyonist bir kaynaktan aktardığı haberde Lübnan Hizbullah’ının Suriye’deki sınır güçlerini Kuzey’deki işgal altındaki Golan tepelerinde ve Lübnan sınırları boyunca konuşlandırdığını yazdı.

Amerikalı kaynağın duyurduğuna göre, 2006’da Hizbullah ile yaşanan savaş tekrar başlayabilir. Ancak Hizbullah’ın vurguladığına göre bu seferki savaş öncekine kıyasla çok daha yıkıcı olacak.

Haber kaynağı, Lübnan-İsrail sınırında konuşlanan 800 kişilik bir askeri güçten sorumlu olan Hizbullah komutanın şunları söylediğini duyurdu: “Son zamanlardaki kısıtlama ve yaptırımlar bizi İsrail ile karşı karşıya gelmek için hazırlık yapmaya sevk etti. Bu savaş İsrail’le yaptığımız geçmiş savaşlardan çok farklı olacak ve Hizbullah’ın eşsiz eylemlerine tanıklık etmiş olacağız.”

Komutan, Golan tepelerindeki Hizbullah üslerinin önemine değinerek, İsrail’e karşı kurulan ikinci cephenin zafere giden yolu hazırladığını vurguladı.

Komutan, konuşmasının başka bir bölümünde, Hizbullah’ın hava ve deniz gücüne vurgu yaptı.

https://irangercekleri.net/donald-trumpin-siyonist-damadindan-bahreynde-oturumun-basarisizligina-dair-itiraf/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı