İran Gerçekleri

Cumhurbaşkanı Ruhani: İran’ın Nükleer Sanayisinin Hızı Artmıştır

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani; İran’ın nükleer sanayiinin geçmişte göre hızı ve dikkatinin arttığını belirtti.


İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani bugün Ulusal Nükleer Teknoloji Günü merasiminde yaptığı konuşmada, Ulusal Nükleer Teknoloji Günü’nü fizikçiler ve genç bilim insanları başta olmak üzere tüm İran halkına kutladı.

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, nükleer alanda atılan önemli bir o kadar da çetin adımlara işaretle, nükleer şehitlerini selamladı, aziz aileleri için de Allah’tan sabır ve ecir diledi.

Muhtelif hükümetlerde nükleer teknoloji için adım atanlara teşekkürlerini bildiren Cumhurbaşkanı, nükleer kazanımlara dikkat çekerek şöyle konuştu: Bu kazanımların mesajı çok açıktır. Bazen bazıları nükleer hızımızın azaldığından, santrifüjlerin dönmediği veya kötü döndüğünden söz ediyor. Sarih şekilde şunu söyleyelim ki nükleer sanayimiz bugün düne göre hızı, dikkati ve kabiliyeti artmıştır. Geçtiğimiz sene 40 küsur projenin açılışını yaptık, bu yıl ise 83 proje. Bu da bilimsel teknolojide kendi yolumuza devam ettiğimizi ve edeceğimiz gösteriyor.”

Cumhurbaşkanı Ruhani; hükümet ve yetkililerin görevlerinden birinin ortamı bilim alanında çalışan araştırmacılar için hazırlamaları olduğunu belirterek, “ekonomimiz bilgi tabanlıdır, hayatımız ve işimizi de bilgi tabanlıdır ve tedrici olarak bilgi tabanlı olacaktır.” açıklamasında bulundu.

İLGİLİ YAZI:
https://irangercekleri.net/ayetullah-seyyid-ali-hamanei-dusmanlar-iranin-artan-gucunden-korkuyor/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı