İran Gerçekleri

Cuma Namazı Hatibi: İran Ekonomisi Dövizin Artışıyla Çökmez

Tahran Cuma Namazı Hutpeleri’nde konuşan Hüccet’ül İslam Ebutorabifard, ülkedeki ekonomik sorunları değerlendirdi.


Tahran Cuma Namazı Hutpeleri’nde konuşan Hüccet’ül İslam Muhammed Hasan Ebutorabifard, İran-Irak savaşında esir alınan İranlıların özgürlüğe kavuşmasının yıldönümünü kutlayarak, “Devrim Liderimiz bu esirleri ülkenin büyük kazanımları olarak adlandırdı; hiç şüphesiz İslam’ın İran’a girişinden sonra Kutsal Savunma Dönemi, İran tarihinin en büyük olayıyıdı” ifadelerinde bulundu.

Mina faciasının yıldönümüne de değinen Cuma Namazı Hatibi sözlerini şöyle sürdürdü: Bu mazlum şehitler Al Suud’un tedbirsizliği ile komplolarına kurban gittiler; Suudi rejimi ise Yemenli kadınlar, erkekler ve çocukların dökülen kanlarında parmağı olan bir rejimdir.

İran yeni Merkez Bankası Başkanının atanmasına işaret eden Hüccet’ül İslam Ebutorabifard ilaveten şöyle dedi: Umarım bankacılık sisteminin yeniden yapılandırılması için temelden önemli adımlar atılır.

Düşmanın tek taraflı yaptırımlarını da eleştiren tahran Cuma Namazı Hatibi, “Dünyanın ilk 20 ekonomisi arasında yer alan İran’ın dövizin artışı sonucu sorunla karşılaşacağını sanmayın; tabii ki bunun asıl şartı bizim de düzgün kararlar almamızdır, fakat Devrim Liderimizin de söylediği gibi yılın başlarında yanlış şeyler yapıldı” şeklinde konuştu.

https://irangercekleri.net/suriyeli-general-dunyadaki-en-buyuk-terorist-yogunlugu-idlibde/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı