Genel

Caferi’den Teröristler Ve Yeni Kimyasal Saldırı Senaryoları Hakkında Uyarı

Suriye’nin BM’deki daimi temsilcisi; terörist gruplar kimyasal saldırı senaryolarını uygulamaya ve Batının Suriye’ye saldırabilmesi için bahane oluşturmaya çalışıyorlar uyarısında bulundu.
Suriye’nin BM’deki daimi temsilcisi Beşar el-Caferi yaptığı açıklamada; teröristler kimyasal saldırı senaryosu hazırlayarak, Batılı ülkelerin Suriye’ye saldırabilmesi için ortam oluşturmak istiyorlar, dedi.

El-Meyadeen haber ajansına konuşan el-Caferi açıklamalarının devamında; İdlib’teki terörist gruplar Halep ve İdlib dolaylarında çok sayıda kişiyi kaçırdılar. Kaçırılan 20 kişi arasında kadınlar, çocuklar ve İdlib Hastanesinde görev yapan bir doktor da bulunmaktadır. Bundan yoğun endişe duyulmaktadır çünkü Batılı bazı medya kuruluşları ve haber ajansları İdlib’e muhtemel bir kimyasal saldırıdan bahsediyor. Onlar Suriye rejimini İdlib’e kimyasal saldırı yapmaya hazırlanmakla suçluyorlar ancak günahsız Suriyelilerin kaçırılmasıyla kimyasal saldırı senaryosu için ortam hazırlanmaya çalışılıyor.

Teröristler kaçırılan bu suçsuz Suriyelileri, Suriye ordusunu kimyasal saldırı yapmakla suçlamak ve daha sonra bu bahane ile Suriye topraklarına yönelik dış müdahaleye ortam hazırlamak amacıyla kullanmak istiyorlar, ifadelerini kullandı.

https://irangercekleri.net/hizbullah-abd-filistine-yonelik-kirli-politikasini-surduruyor/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı