İran Gerçekleri

Caferi: Amerikalılar Casusluk Yuvasında Kalsaydı, Devrim 40 Yaşını Görmezdi

Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı Tuğgeneral Caferi, “Eğer Amerikalılar casusluk yuvasında kalsaydı, kuşkusuz İslam İnkılabı 40 yaşını görmezdi ve İnkılab’ın ömrü ilk yıllarında, tükenmiş olurdu” açıklamasında bulundu.Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi bugün Tahran’da 4 Kasım etkinliğinde yaptığı konuşmada, İslam İnkılabı’nın 4 Kasım, 22 Şubat, Hurremşehr’in fethi ve 31 Mart gibi belirleyici günleri içeren gururlu tarihine işaretle, 4 Kasım’da 3 tarihi olayın vuku bulunduğunu kaydetti.

Komutan Caferi, 4 Kasım’da liberal ve geçici yönetimin İslam İnkılabı’nı saptırmak için komplo yapmakla meşgul olduğu bir sırada, bu tehlikeli ve devrimi yolundan çıkarma hareketini görüp ancak dayanamayan gençlerin kendiliğinden harekete geçerek, ABD’nin Tahran’daki casusluk yuvasını ele geçirdiklerini vurguladı.

Bugünde ABD karşıtı gösteri düzenlendiğini ve bir grup öğrencinin ABD büyükelçiliğine saldırdığına dikkat çeken Komutan Caferi, çok az sayıda öğrenci ve yetkilinin önceden bu olaydan haberdar olduğunu ifade etti.

Casusluk yuvasına kendiliğinden saldıran az sayıdaki grup, kısa bir sürede Amerikalı diplomatları esir aldıklarını söyleyen Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı, “Eğer Amerikalılar casusluk yuvasında kalsaydı, kuşkusuz İslam İnkılabı 40 yaşını görmezdi ve İnkılab’ın ömrü ilk yıllarında, tükenmiş olurdu çünkü onların bazı yetkililerle irtibatı olup, devrime karşı girişimde bulunmak istiyorlardı.” açıklamalarında bulundu.

Komutan Caferi, 4 Kasım günündeki 3 önemli olaya işaretle, Rahmetli İmam Humeyni’nin Amerikalı danışmanların talimatı üzerine lanet olmuş Şah tarafında Türkiye’ye sürgün gönderildiğini, yıllar sonra aynı günde bir grup öğrencinin toplu şekilde şehit edildiğini ve daha sonra da 4 Kasım 1979’da ABD’nin casusluk yuvasının ele geçirilerek, İran halkının haklı hareketi karşısında ABD’nin aşağılanmasına tanıklık ettiklerini belirtti.

Tümgeneral Caferi, 4 Kasım gününde ABD’nin dünya genelindeki sultasının yıkıldığına işaretle, bugün de ABD’nin İran’daki sultasının yerle bir olduğunu kaydetti.

Bugün emperyalizme karşı bu hareketin başlamasının üzerinden 40 yıl geçerken, düşünürlerin ABD’nin gücünün çökmek üzere olduğuna inandıklarını ifade eden Komutan Caferi, bazı yetkililerin 4 Kasım olayına karşı çıkarken, İslam inkılabı Rehberi başta olmak üzere çok az sayıda devrimci yetkilinin bu devrimci hareketi kabul ettiğini, İslam İnkılabı Rehberi’nin casusluk yuvasına gelmesiyle gençler ile İslam İnkılabı Rehberi arasında derin ve aşıkane bir irtibat kurulduğunu, Kutsal Savunma yıllarında da bu irtibatın güçlendiğini belirtti.

Komutan Caferi sözlerinin başka bir bölümünde, ABD’nin geçen 40 senede İran milleti karşısında yenildiğine temasla, düşmanın son kozu olan ekonomik ve psikolojik savaşının de hezimete uğratılacağını, bugün ABD’nin İran’a karşı yaptırım aracının da yok olmakta olduğuna tanıklık ettiklerini söyledi.

Amerikalı uzmanlar ve görüş sahiplerinin, ABD’nin askeri olarak İran ile karşılaşmak istemediğine dair yorum ve değerlendirmelerine dikkat çeken Devrim Muhafızları Komutanı, “bu yani Hizbullah gücünden korkmak ve İslam Cumhuriyeti’nin caydırıcı gücü demek” ifadesini kullandı.

Trump’ın danışmanlarından birinin Irak’taki son seçimlerde İran karşısında 3-0 yenildiklerine dair sözünü hatırlatan Komutan Caferi, bugün İran’sız Suriye’de istikrara ulaşmanın imkansız olduğunu, İran İslam Cumhuriyeti’ni düşürmeye yönelik her türlü çabanın delilik olduğunu vurguladı.

ABD’nin İran karşısındaki yenilgilerine dikkat çeken Komutan Caferi, ABD’nin Yeni Ortadoğu Projelerinde de yenildiğini, bugün İsrail’in sınırlı Filistin topraklarında Hizbullah ve Hamas’ın füze gücünden dehşete düştüğünü, ABD’nin Suriye’de de direniş cephesi karşısında yenildiğini kaydetti.

“ABD’nin desteğiyle güçlenen IŞİD’in Irak halkının direnişi ve İran milletinden aldığı derseler olmasaydı bugün Irak’a neler yapardı” ifadesini kullanan Komutan Caferi, bugün yemen olayında da hain Suudi Arabistan’ın daha fazla rezil olmaması için çalıştıklarını kaydetti.

Amerikalıların geçen senelerde İran’ı istikrarsızlaştırma planlarının da akamete uğradığını ve kendilerinin bile buna itiraf ettiklerine dikkat çeken Komutan Caferi, Amerikalılar ve bölgesel müttefiklerinin İran halkına karşı tüm kozları ve oyunları denediklerini, bugün onların sadece ekonomik savaşa göz diktiklerini, ancak halk ve yetkililerin direnişiyle bunda da yenileceklerini vurguladı.

Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı sözlerinin son bölümünde, ABD Başkanı’na seslenerek şöyle dedi: Bay Trump! Asla İran’ı tehdit etmeye kalkışma, askerlerinizin Tabas’taki ve Fars Körfezi’ndeki İngiliz ve Amerikan denizcilerinin dehşetle dolu iniltileri duyulacak türdendir.”

https://irangercekleri.net/iran-ile-cin-ticaret-hacmi-400-milyar-dolara-ulasti/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu