İran Gerçekleri

Bölgede Büyük Kazanımlar Elde Ettik

İran Genelkurmay Başkanı, terör örgütlerini oluşturanların şimdi Irak ve Suriye’de büyükelçilik açmak için sıraya girdiklerini söyledi.

İran Genelkurmay Başkanı Muhammed Bakıri, dün yaptığı açıklamada; İran İslam Cumhuriyeti ve direniş cephesinin son yıllarda tekfirci terörizm aleyhine mücadelesinde elde ettiği kazanımlara işaretle, “Bölgedeki bu kazanım günümüz için çok değerlidir zira Irak ve Suriye’nin teröristlerden temizlenmemiş olsaydı IŞİD teröristleri bugün bölgeye yerleşirdi” dedi.

İran Genelkurmay Başkanı Bakıri, “Irak ve Suriye’de 7 trilyon dolar harcayan Amerikalılar hiç bir sonuç alamazlarken, biz çok daha az bir masraf ile himmet, cihat, düşünce, idarecilik ve strateji ile önemli ve stratejik sonuçlar aldık” dedi.

Düşmanın soğuk savaş ve tehditlerle güvenliği, kültürü ve kalkınmayı önlemeyi hedef aldığını belirten Bakıri; düşman böylece İran halkı ve İslam nizamı arasını açmak istiyor, halkın İslam inkılabının ülkülerine bağlılığını azaltmak istiyor’ dedi ve ”Bugün düşman ‘bilinçli savaş’ ve ”psikolojik savaşı yayma’ ünvanlıyla uğursuz hedeflerini gerçekleştirme peşinde ve düşmanın bu uğursuz hedefleri Amerika tarafından Irak’ın işgal edilmesinde görülmüştür’ dedi.

https://irangercekleri.net/israil-jetleri-sama-saldirdi-suriye-gucleri-fuzeleri-dusurdu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu